Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu14
Menu3
Menu8

Новини


15.01.2015

Зима іде – свята веде

      «Зима іде, свята веде», – так кажуть у народі. І дійсно, ця пора року багата на веселі та яскраві свята.
      Майже цілий рік усі – й дорослі, й малята – з нетерпінням очікують День Святого Миколая, Новий рік, Різдво, Водохреща та інші урочисті дні, які несуть із собою веселощі та розваги, ігри, співи та танці. А ще, це дні милосердя, доброти, всепрощення, вони єдині в усьому календарному циклі, коли люди, наче з мовчазної згоди, вільно розкривають одне одному серця.
      Саме про це і йшла мова на народознавчій годині «Зима іде, свята веде», яка була проведена 14 січня у Сумській обласній дитячій бібліотеці ім. М.Островського спільно з Сумським обласним художнім музеєм ім. Н.Онацького. Учні 6-Б класу ЗОШ №4 мали змогу познайомитися з українськими народними та релігійними святами і звичаями, історією виникнення зимових свят, цікавими народними обрядами і піснями, колядками і щедрівками, подорожуючи сторінками книги О.Воропая «Звичаї нашого народу», яку для них організувала завідувач відділу обслуговування учнів 5-9 класів Безверха М.В. Науковий співробітник музею Святець А.О. зазначила, що народні свята різдвяно-новорічного циклу дуже яскраві, колоритні, цікаві своєю самобутністю. У них найвиразніше представлені характер і духовний світ українського народу, його фольклор, традиції і побут.
      Діти уважно слухали, зацікавлено розглядали експонати, представлені Анною Олексіївною, задавали багато питань та з задоволенням взяли участь у вікторині «Зимова круговерть», яку підготували і провели бібліотечні працівники.
      Українські традиції збереглися до сьогодення, живим прикладом цього є «засівання» хлопців, учасників заходу, які побажали всім миру, здоров’я, щастя та всіляких гараздів.

Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

Сторіччя Української революції
1917-1921 рр.


Скарб Ярослава Мудрого

Сумщина олімпійська

Україна та українці

Краєзнавчий атлас Сумщини

Благодійні акції
Анализ веб сайтов