Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu14
Menu3
Menu8

Новини


10.12.2014

«Знай свої права, дитино!»

      Право, закон супроводжують людину все життя. Щоб уміло і правильно користуватись своїми правами і добре виконувати свої обов’язки, не порушуючи прав і законних інтересів інших, треба їх знати. З метою популяризації правових знань серед дітей, виховання правової культури юного покоління, профілактики правопорушень серед дітей і в рамках проведення Всеукраїнського тижня права в Сумській обласній дитячій бібліотеці ім. М.Островського підготовлено і проведено цикл заходів.
      Останніми роками почастішали випадки дитячої злочинності. У нашому сьогоденні на це, на жаль, є багато причин, але однією з головних є те, що підлітки не знають законів. Саме цій темі і була присвячена бесіда-застереження «Відповідальність підлітків за свої вчинки», яка відбулася 8 грудня. Учасниками заходу стали учні 10 класу ЗОШ №4. З обов’язками дітей та наслідками їхнього невиконання юних учасників заходу ознайомив начальник сектору кримінальної міліції у справах дітей УМВС України в Сумській області Тарасенко Сергій Іванович, з яким бібліотека співпрацює вже не один рік. Він дав кваліфікацію різним видам порушень, навів практичні приклади, розповів дітям про те, до чого призводить неповага до закону, та про відповідальність, яка наступає для них згідно з законодавством України.
     Для молодших користувачів бібліотеки, учнів 1-2 класів ЗОШ №12, 2-х класів ССШ №9 і 4-А ЗОШ №13 9 і 10 грудня були проведені юридична шпаргалка «Знай свої права, дитино!» і правова абетка «Свої права ти добре знай, їх цінуй та поважай», під час яких бібліотечні працівники розповідали дітям про їх права, знайомили зі змістом основних положень Конвенції про права дитини і пояснювали, у чому відмінність прав та обов’язків дорослих від прав та обов’язків дітей.
     10 грудня учні 6 класу ЗОШ №4 стали учасниками години спілкування «Закон на сторожі дитинства», під час якої діти не тільки ознайомилися із статтями Конвенції про права дитини, а ще й взяли активну участь у правознавчих розвагах, серед яких – ігри «Вислови-антоніми», «Коло прав», юридична вікторина «Права дитини» та кросворд «Правознавчий». Супроводжувала захід електронна презентація.
     Заходи доповнювали книжкові виставки «Ти і закон» та «Порушення прав у казках», біля яких були проведені огляди літератури.

Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

Сторіччя Української революції
1917-1921 рр.


Скарб Ярослава Мудрого

Сумщина олімпійська

Україна та українці

Краєзнавчий атлас Сумщини

Благодійні акції
Анализ веб сайтов