Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu14
Menu3
Menu8

Новини


07.11.2014

Мова моєї Вкраїни

Моя найкраща в світі мова!
І рідна, й мила над усе.
Чарівна, ніжна, світанкова!

Надія Красоткіна      Кожен народ має свою рідну мову. Для нас це – українська мова, якою розмовляли наші предки. Який же тернистий шлях довелося пройти нашій мові у своєму розвитку!!! Ми зобов'язані дбати про неї, захищати, розвивати, і, головне, розмовляти.
      Цій темі і була присвячена літературна світлиця «О слово рідне! України слово! Богдана і Тараса заповіт!», яка була проведена 6 листопада 2014 року у відділі обслуговування учнів 5-9 класів Сумської обласної дитячої бібліотеки ім. М. Островського напередодні Дня української письменності та мови. Користувачі бібліотеки, учні 8 класу ЗСШ № 4, мали змогу прослухали прекрасні вірші про українську мову Т. Шевченка, В. Сосюри, Д. Білоуса,М. Рильського, а також сатиричні вірші Г.Єлишевича та А. Гарматюка про людей, які зневажають свою мову. А ще діти з задоволенням взяли участь у вікторині «Мова моя, мова…», ознайомилися з висловами про мову українських і зарубіжних істориків, політиків, літераторів, діячів культури.
      До Дня української писемності та мови для найменших користувачів бібліотеки, вихованців ДНЗ №4 «Зірочка», ДНЗ №1 «Ромашка» та учнів1-А, 1-Б кл. ЗОШ №4 був проведений народознавчий калейдоскоп «Прозора й чиста, як гірська вода – це України мова барвінкова», мета якого – виховання любові до рідної землі, до рідної мови, до її носія – українського народу, до держави Україна, до народних традицій тощо.
      Учні 2-А, 2-Б, 3-А, 3-Б, ЗОШ №4, груп продовженого дня ССШ №9 та ЗОШ №12 стали активними учасниками літературної вікторини «Дзвенить струмочком рідна мова», під час якої відповідали на питання тестів, відгадували загадки, присвячені мові, взяли участь у грі «Назвати одним словом», а також складали гімн-шану рідній українській мові за допомогою гри «Добери риму» та ін.
      Гарним доповненням до заходів стали організовані в бібліотеці книжкові виставки «Хоч багато мов на світі, але в моєму серці ти одна» та «Українська мова – твого життя основа», на яких були представлені документи про найчудовіший засіб спілкування людей – рідну мову, про зв'язок історії мови з історією народу, про велику й давню дружбу, що існує між мовами різних народів світу.
      Якими побачить українців світ – залежить від самих українців. Ми хочемо бути багатомовними та багатознаючими, хочемо належати людству.А для цього ми повинні любити і знати рідну мову.
      Тож давайте оберігати, плекати та звеличувати українську мову! Адже як сказав великий український вчений, мовознавець Іван Огієнко, «Мова – душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб».

Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

Сторіччя Української революції
1917-1921 рр.


Скарб Ярослава Мудрого

Сумщина олімпійська

Україна та українці

Краєзнавчий атлас Сумщини

Благодійні акції
Анализ веб сайтов