Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu14
Menu3
Menu8

Новини


07.10.2014

Три українські дитячі книжки –
у переліку найкращих книг світу

<

      Три українські книжки потрапили до міжнародного каталогу «The White Ravens» («Білі круки»), який є переліком найкращих дитячих книжок із понад 40 країн світу.
      Міжнародний каталог "Білі круки" (The White Ravens) – це перелік 250 найкращих дитячих книжок із понад 40 країн світу, який виходить щорічно з 1996 року. Відбір кращої дитячої літератури проводять експерти, які вибирають книги з усього світу, що надходять в Міжнародну молодіжну бібліотеку в Мюнхені. Серед критеріїв оцінки найкращих книжок – літературний стиль і дизайн, універсальність теми, новаторські художні рішення. Каталог «Білі круки» вважають одним із ключових орієнтирів у світі дитячої та підліткової літератури, який визначає світові тенденції для критиків, видавців, продавців книги.
      Раніше до «Білих круків» уже потрапляли книжки в ілюструванні Володимира Голозубова, Костя Лавра, Владислава Єрка, Сергія Савченка, поетична збірка Василя Голобородька «Віршів повна рукавичка» з ілюстраціями художниці Інги Леві, «Казка про Старого Лева» Мар’яни Савки з ілюстраціями Володимира Штанка, народні казки «Рукавичка» і «Ріпка» в оригінальному оформленні творчої майстерні «Аґрафка», а також «Вісім днів із життя Бурундука» Івана Андрусяка з малюнками Ганни Осадко.
      У списку кращих світових видань 2014 року опинились дитячі книги:
      - «Хто зробить сніг» Тараса та Мар'яни Прохасько,
      - «Із життя хитрих слів» Романа Скиби,
      - «Лісова пісня» Лесі Українки в оформленні Поліни Дорошенко.
      Книга «Хто зробить сніг»< Тараса та Мар'яни Прохасько вийшла у «Видавництві Старого Лева» в 2013 році. Ця книжка унікальна, з якого боку не поглянь, перший спільний літературний проект подружжя Прохаськів, перша дитяча книжка Тараса та перший досвід Мар’яни Прохасько у ролі ілюстратора. Тепла казка по родину кротів та їх тринадцять кротенят, про дружбу та взаємодопомогу, про турботу та домашній затишок, а також про те, хто насправді робить сніг…
      Книга «Із життя хитрих слів» Романа Скиби вийшла у видавництві «Laurus». Ця книга у доступній формі знайомить дітей зі словами-омонімами на основі віршів та ілюстрацій Тетяни Денисенко.
      Видання Лесі Українки «Лісова пісня» було оформлено художницею Поліною Дорошенко (видавництво «Основи»). Книга доповнена словником персонажів і нотами волинських народних пісень.

Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

Сторіччя Української революції
1917-1921 рр.


Скарб Ярослава Мудрого

Сумщина олімпійська

Україна та українці

Краєзнавчий атлас Сумщини

Благодійні акції
Анализ веб сайтов