Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu14
Menu3
Menu8

Новини


26.08.2014

Хай буде вільна Україна, на всі віки, на всі часи

      Патріотичне виховання є могутнім стимулом у становленні маленьких громадян. Заходи, які були проведені напередодні святкування Дня Незалежності України і Дня Державного Прапора України у Сумській обласній дитячій бібліотеці ім. М. Островського, були спрямовані на виховання духовної культури користувачів-дітей, поваги до Конституції, державної символіки, формування мовної культури.
      В усіх відділах бібліотеки організовані книжкові виставки та тематичні полички: «Наша незалежна українська держава»,«Наша країна – рідна Україна. 23 серпня – День Державного Прапора. 24 серпня– День Незалежності», «Україна! Ти для мене диво!», «Хай буде вільна Україна, на всі віки, на всі часи»,«День народження держави», «Твої символи, Україно! 23 серпня – День Державного Прапора», «Україні присвячується».
      На виставках представлені документи для користувачів-дітей з історії України від давніх часів до сьогодення, книги для маленьких українців, які сприятимуть формуванню в них національної свідомості, вихованню почуття гордості за свою країну, видання, які знайомлять з державними і національними символами України, традиціями та побутом українців, природними багатствами, архітектурними пам’ятками,славетними іменами, якими пишається Україна і Сумщина.
      Крім організації наочності, бібліотечні працівники провели для дітей молодшого і середнього шкільного віку цикл патріотичних заходів. Так, з дітьми, які відпочивають в ДОТ «Універ» і «Зоряний», були проведені виховна година «Моя безсмертна Україна, Вітчизна синьо-золота» і літературно-мистецька гра «Моя Україна», які познайомили відпочиваючих з героїчними сторінками боротьби українського народу за свободу і незалежність, територіальну цілісність та демократичний вибір України, державними і національними символами України, традиціями та звичаями українців, культурою, архітектурними пам’ятками тощо.
      Для дітей, які завітали до бібліотеки в ці передсвяткові і святкові дні, фахівці бібліотеки провели годину спілкування «Історія української державності», годину державності «Державний прапор України – святиня народу», віртуальну мандрівку «Є така країна – Україна», метою яких було виховання у дітей патріотизму, любові до України, поваги до державних символів України.
      Так, під час проведення години спілкування «Історія української державності», на якій були присутні вихованці ДНЗ № 4, бібліотекар розповіла дітям про історію свята та чудову народну легенду «Як виникла Україна». Під час інформаційної бесіди «Велич символів державних» та народознавчої сторінки «Краса національних символів України» маленькі користувачі згадали державні символи та дізналися багато нового про народні символи України. Разом з бібліотекарями діти виконали гімн України і відчули себе справжніми поетами під час гри «Додай слівце» і складання колективного вірша про Україну, залюбки брали участь у конкурсах, іграх, вікторинах, кросвордах «З Україною в серці», «Знай наших», «Українські свята», «Природа України», «Моя квітуча Україна», під час яких проявили кмітливість, наполегливість та допитливість. Під час заходів лунали вірші і пісні про Україну, рідну мову. Особливим колоритом звучали вірші Т. Г. Шевченка, які закликали і продовжують закликати до відродження і збереження України .Закінчився захід творчою хвилинкою «Мир в дитячих долоньках», під час якої малеча робила відбитки своїх долоньок за допомогою акрилової фарби жовтого та блакитного кольорів на плакаті «Я люблю Україну!».
      Дуже колоритно і цікаво для дітей пройшла у Пункті вільного доступу до Інтернету віртуальна мандрівка «Є така країна – Україна». Юні користувачі самі знаходили інформацію про святкування Дня Незалежності у різних куточках нашої країни, віртуально побували в Україні за часів Київської Русі та за часів козацтва, де зароджувалась незалежність нашої держави, відвідали всі куточки нашої держави, пізнали багато нового і цікавого з її історії і сьогодення. Але найбільше їм сподобалась гра «Відкрий для себе Україну», яка була складовою віртуальної мандрівки. Діти отримували завдання знайти в Інтернеті відомості про архітектурно-історичні пам’ятки, видатних людей, природу, особливості однієї із областей України, а потім повинні були вибрати відповідний малюнок із запропонованих бібліотекарем і наклеїти його на мапу України. Таким чином діти створили свою мапу України, на якій кожна область відзначена тільки їй притаманною особливістю. Так, Львів – це кава, Київ – каштани, Одеса – Потьомкінські сходи, а Суми – Альтанка і т. д.
      З нагоди Дня Незалежності України 21 серпня 2014 року в бібліотеці була проведена акція«Я люблю Україну». Кожен користувач, який завітав цього дня до бібліотеки і взяв для читання книгу про Україну, отримав в подарунок мехенді у вигляді Герба України – чудовий малюнок, витвір справжнього мистецтва розпису хною на тілі.
      Всі заходи пройшли у святковій атмосфері, чому сприяли і українські пісні, і виконання дітьми Гімну України, і святкові вишиванки на учасниках заходу. Сподіваємось, що кожна дитина, присутня на заходах залишила у своєму серці краплину любові до рідного краю, країни. Бо коли живе культура, звичаї, традиції нашого народу, ще більше збагачуємось не лише ми, а цілий світ.

Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

Сторіччя Української революції
1917-1921 рр.


Скарб Ярослава Мудрого

Сумщина олімпійська

Україна та українці

Краєзнавчий атлас Сумщини

Благодійні акції
Анализ веб сайтов