Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu14
Menu3
Menu8

Пункт вільного доступу до INTERNET

Новини, події, заходи

Яблучна фантазія

Мед, як сонце, золотий,
Дух від яблук запашний,
Мак, волошки, чорнобривці —
Все на Спаса пригодиться.


      19 серпня – яблучний Спас. Спас вважається найбільшим хліборобським святом, з яким пов’язане закінчення літа. Його ще називали святом врожаю. Кожен із селян вважав за святий обов'язок віднести до церкви на посвяту овочі, особливо яблука, фрукти, гриби, мед у стільниках, хліб — щедрі дарунки природи.
      Саме цього дня – 19 серпня 2014 року – у Сумській обласній дитячій бібліотеці ім. М. Островського у Пункті вільного доступу до Інтернету була проведена година спілкування «Яблучна фантазія». Користувачі Пункту прослухали історію про те, як стародавні греки навчилися вирощувати яблуні в садах, а потім вони поширилися по всій Європі; легенду про Вільгельма Телля – героя швецької легенди, від якої і пішов вислів «влучити в яблучко».
      Важко знайти людину, яка б не любила яблука. Так, адже яблука не тільки смачні, вони мають лікувальні властивості. Існує велика кількість сортів яблук. Діти мали змогу переглянути слайд-презентацію «Сорти яблук» та дізнатися про Івана Володимировича Мічуріна – одного з засновників науки про селекції плодових культур.
      Дуже цікавими були яблучні ворожіння, де діти дізналися про своє найближче майбутнє. Також, користувачі Пункту взяли участь у конкурсі знавців народних прислів’їв та приказок про яблука «Народ скаже, як зав'яже» та вікторині «Сад чудес». Переможці конкурсу та вікторини отримали призи.
      Завершився захід оглядом літератури, представленої на тематичній поличці «Свято Спасу святкуємо – радість людям даруємо», та чаюванням з яблучним пирогом, медом та яблуками.

Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

Сторіччя Української революції
1917-1921 рр.


Скарб Ярослава Мудрого

Сумщина олімпійська

Україна та українці

Краєзнавчий атлас Сумщини

Благодійні акції
Анализ веб сайтов