Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu14
Menu3
Menu8

Новини


29.05.2014

Банк бібліотечних ідей

      На виконання планів роботи управління культури і туризму, національностей та релігій Сумської обласної державної адміністрації і Сумської обласної дитячої бібліотеки імені М. Островського на 2014 рік 28 травня 2014 року в бібліотеці проведено віртуальний бібліовізит «Банк бібліотечних ідей» (за участю дитячих бібліотек області) у форматі скайп-конференції. Його метою було ознайомлення з планами дитячих бібліотек Сумщини щодо організації змістовного і корисного дозвілля користувачів-дітей з книгою, читанням і бібліотекою під час літнього відпочинку.
      На жаль, не скрізь і не у всіх наших дітей є реальна можливість виїхати на літній відпочинок із галасливого міста. Тому закономірно виникають питання: як у рідному місті, селі, селищі відпочити з користю, чим зайнятися і що бібліотечні працівники можуть зробити для того, щоб дитина цілодобово не просиджувала біля комп’ютера чи телевізора?...
      Використовуючи можливості комп’ютерної техніки, яку бібліотеки області отримали завдяки перемозі в ІV турі Конкурсу програми «Бібліоміст» «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету», провідні фахівці обласної дитячої бібліотеки вийшли на скайп-зв'язок з 14 центральними районними і міськими бібліотеками м. Лебедин, Глухів, Конотоп, Охтирка, Білопілля, Тростянець, Шостка, Ромни, Путивль, Кролевець, Липова-Долина, Ямпіль,Суми.
      Приємно було чути, що бібліотечні фахівці дитячих бібліотек області дуже ретельно підготувалися до найбільших вакацій школярів і пропонують своїм користувачам, місцевим громадам план дій на період літнього сезону, презентують бібліотечні заклади як територію неформального спілкування дітей, розширення і поглиблення їх знань, місце, де допоможуть у самореалізації кожної особистості. Цього року бібліотеки планують проводити масові заходи з популяризації книги і читання під гаслом «Бібліотека іде до людей». З цією метою більшість бібліотечних акцій, виховних, дозвіллєвих, культурно-освітніх заходів вони переносять ближче до місця відпочинку дітей – на відкриті дитячі майданчики, у сквери, парки, дитячі оздоровчі табори. Бібліотекарі розробили програми літніх читань, таких як «Літня прогулянка книги», «Літо на 12 балів», «Літо в країні "Читалія"» та інші, в рамках яких передбачені цікаві пізнавально-розважальні заходи: паперове попурі «Цікаві речі руками малечі», журнальна тусовка «Для вас, тинейджери», арт-студія «Талант, пошук, креатив», флешмоб «Кидай мишку – хватай книжку», фотоконкурс «Магія читання», акції «Бібліотека під відкритим небом», «Виходь читати на подвір’я», «Читаючий ганок», «Читаючий дворик».
      Основна частина заходів, що розроблені бібліотечними фахівцями області до літнього відпочинку дітей, присвячена Міжнародному дню захисту дітей, серед яких літературно-музичні свята, конкурси малюнків на асфальті, розважально-пізнавальні вікторини, мультвікторини, костюмовані карнавали та багато інших.
      Також учасники скайп-конференції мали можливість отримати кваліфіковані методичні рекомендації стосовно організації літнього відпочинку дітей від провідних фахівців обласної дитячої бібліотеки, обговорити ті питання, які їх цікавлять, зі своїми колегами з області та висловити побажання щодо подальшого професійного спілкування в режимі скайп.

Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

Сторіччя Української революції
1917-1921 рр.


Скарб Ярослава Мудрого

Сумщина олімпійська

Україна та українці

Краєзнавчий атлас Сумщини

Благодійні акції
Анализ веб сайтов