Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu14
Menu3
Menu8

Новини


12.03.2014

І лине на землею Шевченкове слово

      9 березня 2014 року минає 200 років від дня народження національного генія і пророка, духовного батька українства Т. Г. Шевченка.
      Поетична спадщина Кобзаря налічує понад 240 творів, а живописна – близько 1200 робіт (олійних картин, акварелей, сепій, офортів, малюнків). Навіть якби Шевченко не став геніальним поетом, то він все одно був би відомий світові як великий український художник.
      Творчість Шевченка-поета й Шевченка-художника ідейно й тематично єдині, взаємопов’язані і доповнюють одна другу
      Тарас Григорович Шевченко бував на Сумщині кілька разів. Він проїжджав її землями з Петербурга до Києва і навпаки, а іноді робив і спеціальні поїздки, (в 1845 році – на ярмарок у Ромни, у 1859 році – до друзів і знайомих на Лебединщину й Конотопщину). Ці подорожі широко відбилися у його літературній і мистецькій творчості, в повістях і щоденнику.
      Про все це йшла мова на заходах, проведених в Сумській обласній дитячій бібліотеці ім. М. Островського, мета яких – вшанування пам’яті великого поета, митця, художника і політичного діяча. Цікавими та змістовними були: бібліотечний салон «Тарас Шевченко крізь віки», поетична година «І кожне слово його про Україну», мистецька вітальня «Тарас Шевченко – художник і графік», голосні читання творів Т. Шевченка «Поетичний голос Кобзаря», літературна подорож «Тарасові шляхи Сумщиною», літературно-музичне свято «Слава Шевченка – слава Україні», березнева сторінка «Доля генія», День інформації «Кобзарем ми його звемо», мультимедійна вікторина-гра «Що ми знаємо про Кобзаря».
      Проводячи заходи, бібліотечні працівники намагалися донести до користувачів-дітей світ образів, думок, ідей Великого Кобзаря, розширити їх знання про життя, творчість, світогляд Т.Г. Шевченка.
      Крім цього, 13 березня п. р. в бібліотеці буде проведено літературний ранок «Своє життя він присвятив народу», а 23 березня – літературне свято «Ми чуємо, тебе, Кобзарю, крізь століття» (в рамках засідання клубу сімейного читання «Тато, мама, я – читаюча сім’я»).
      У відділах обслуговування бібліотеки організовані книжкові виставки та тематичні полички «Ми пам’ятаємо тебе, Тарасе», «Читаємо Тараса, учімося у нього», «Віч-на віч з Шевченком»,«Кобзар» – Новий Завіт української нації», на яких представлені книги і періодичні видання, альбоми та інші документи, присвячені життю та творчій діяльності поета Великого Кобзаря.
      Яскравим доповненням до заходів стали підготовлені бібліотечними працівниками слайд-презентації «Пам’ятає Шевченка Сумщина», «Шевченко художник і графік», «Тарас Шевченко. Автопортрети» та мультимедійна вікторина-гра «Що ми знаємо про Кобзаря».
      До ювілею Великого Кобзаря фахівцями бібліотеки була видана друкована продукція: «Великий українець» (методичні рекомендації бібліотечним працівникам щодо популяризації документів до 200-річчя від дня народження Т Г. Шевченка), «Тарасові шляхи Сумщиною» (краєзнавча подорож), «Пам’ятає Шевченка Сумщина» (краєзнавчо-мистецька презентація об’єктів історично-мистецької спадщини Сумщини, пов’язаних з ім’ям Т.Г. Шевченка), «Письменники-лауреати Шевченківської премії – наші земляки»(біобібліографічний покажчик), «Тарас Шевченко і Сумщина» (рекомендаційний список літератури ).
      Крім цього, бібліотека взяла участь у Всеукраїнському віртуальному фотоконкурсі «map-Ukraine Шевченкіана», надіславши до Національної бібліотеки України для дітей світлини, пов’язані з ім’ям Тараса Шевченка.
      В дитячих бібліотеках області закінчується підведення підсумків районного туру обласного літературно-мистецький проекту «Дитяча Шевченкіана до ювілею Кобзаря», організаторами якого є управління культури і туризму, національностей та релігій Сумської обласної державної адміністрації та Сумська обласна дитяча бібліотека ім. М. Островського. Результати Проекту будуть підведені в один із днів Всеукраїнського тижня дитячого читання (21 березня), а інформація про Проект та його переможців буде виставлена на нашому веб-сайті.

Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

Сторіччя Української революції
1917-1921 рр.


Скарб Ярослава Мудрого

Сумщина олімпійська

Україна та українці

Краєзнавчий атлас Сумщини

Благодійні акції
Анализ веб сайтов