Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu14
Menu3
Menu8

Новини


21.02.2014

«О слово рідне, хто без тебе я?»

Запашна, співуча, гнучка, милозвучна,
сповнена музики й квіткових пахощів…

О. Гончар     Мова дається одвіку й довіку, це – спадкоємність не лише в межах роду, а й народу. Рідну мову слід оберігати як своє майбутнє, пам’ятаючи про першозначення її, як безсмертя духу, її рятівну, очищаючу, цілющу, відроджуючу властивість.
      До Міжнародного дня рідної мови в Сумській обласній дитячій бібліотеці ім. М. Островського організовані книжкові виставки та тематичні полички: «Бринить, співає наша мова», «Чарівні звуки, рідне слово – моя сердечна українська мова», «Стежками рідної мови», на яких представлені документи про найчудовіший засіб спілкування людей – рідну мову, про зв'язок історії мови з історією народу, про велику й давню дружбу, що існує між мовами різних народів світу.
      Напередодні свята з користувачами бібліотеки, учнями 5-Б класу ЗОШ №12, був проведений мовний брейн-ринг «Мова – це Всесвіт увесь для дитини, стільки в ній радості, щастя й краси», під час якого діти розширили свої знання про одне з найцінніших надбань, які створили й залишили нам наші попередники – мову, яка є душею нації, її генетичним кодом, у глибинах якої народилося багато з того, чим може гордитися наш народ.
      З користувачами відділу обслуговування молодшого віку, вихованцями дошкільного навчального закладу №1 «Ромашка», 21 лютого був проведений мовний вернісаж «Рідна мова – дивна дивина». У рамках заходу малюки взяли участь у конкурсах: літературному «Казкова скринька» та народних загадок «Народна загадка – до мудрості кладка», грі «Поясни та закінчи прислів’я» та переглянули літературу, представлену на тематичній поличці «Весь Всесвіт у мові розмістився».
      Якими побачить українців світ – залежить від самих українців. Ми хочемо бути багатомовними та багато знаючими. А для цього повинні любити і знати рідну мову.

Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

Сторіччя Української революції
1917-1921 рр.


Скарб Ярослава Мудрого

Сумщина олімпійська

Україна та українці

Краєзнавчий атлас Сумщини

Благодійні акції
Анализ веб сайтов