Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu14
Menu3
Menu8

Новини


14.02.2014

Рани Афгану

Ніхто не забутий,
На попіл ніхто не згорів…
Солдатські портрети
На вишитих крилах пливуть.
І доки є пам'ять людей
І живуть матері,
Доти й сини, що спіткнулись об кулі,
Живуть.      15 лютого виповнюється 25 років з дня виводу радянських військ із території Афганістану. Для багатьох українців ця війна стала занадто далекою та незрозумілою. Її вважають «не нашою». Але із 640 000 солдатів, що були призвані з території України, майже 3000 загинули. Так, вони воювали на чужій землі, але ніхто не зрадив присяги й залишився вірним своєму солдатському обов’язку.
      У жодному календарі день 15 лютого нічим не позначений. Але він особливий – цього дня нарешті закінчилась війна. Щороку ветерани афганської війни відзначають останній день виведення радянських військ з Афганістану.
      Напередодні, 13 лютого, в Сумській обласній дитячій бібліотеці ім. М. Островського з учнями 6-х класів ЗОШ №4 була проведена зустріч-спогад «Палаючий вітер Афгану». На захід були запрошені воїни-афганці: молодший сержант, механік-водій Краснов Олександр Анатолійович і старший сержант розвід-роти Гаркавенко Сергій Володимирович, які розповіли дітям про події тієї жахливої війни. Всі присутні вшанували хвилиною мовчання світлу пам'ять тих, хто віддав своє життя, увійшовши в безсмертя. Яскравим доповненням заходу були книжкові виставки: «Афганськими дорогами», «Відлуння афганських гір», а також відеоряд з музичним супроводом «Рани Афгану».
      Продовжили цикл заходів, посвячених цій події, віртуальна подорож «Відлуння афганських гір», проведена з дітьми у Пункті вільного доступу до Інтернету, експрес-повідомлення «З роками забуваються бої…», учасниками якого стали учні 5-Б класу ЗОШ №12, година-спогад «Афганцями не народжуються, ними стають», під час якої учні 10 класу ЗОШ №13 мали змогу познайомитися з книгою О. Дмитренка «Аіст».

Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

Сторіччя Української революції
1917-1921 рр.


Скарб Ярослава Мудрого

Сумщина олімпійська

Україна та українці

Краєзнавчий атлас Сумщини

Благодійні акції
Анализ веб сайтов