Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu14
Menu3
Menu8

Новини


22.01.2014

Нам треба берегти свою країну,
Соборну і єдину Україну

      До Дня Соборності та Свободи України в Сумській обласній дитячій бібліотеці ім. М. Островського було підготовлено і проведено низку заходів, головна мета яких – поглиблення знання користувачів-дітей про історію виникнення одного із великих державних свят – свята єдності Західноукраїнської Народної Республіки та Української Народної Республіки. Саме після підписання акту злуки об’єдналися майже всі землі, на яких проживали етнічні українці.
      Розпочалася низка заходів 20 січня 2014 року оглядом літератури, представленої на тематичній полиці «Наша незалежна українська держава», учасниками якого стали користувачі відділу обслуговування молодшого віку. 21 січня учні 2-х класів ЗОШ №12, вихованці групи подовженого дня, стали учасниками бесіди-поради «Нам треба берегти свою країну, Соборну і єдину Україну».
      Діти із цікавістю слухали про історичні витоки державного свята, дізнались значення слова «соборність» та яку важливу роль вона відіграє у процесі становлення нашої молодої держави, адже соборність є синонімом до слів «єдність» та «злагода», які повинні панувати в нашому суспільстві.На прикладі творів усної народної творчості та вибраних поетичних рядків учасники заходу мали змогу переконатися у величезній любові до рідної Батьківщини, яку відчували і відчувають її громадяни уже протягом багатьох століть. А ще вони активно пояснювали своє власне бачення єдності, об'єднання, патріотизму та любові не лише до власної землі, але і до рідної мови.
      22 січня 2014 року учні 5-А та 8-А ЗОШ №13, користувачі бібліотеки стали учасниками години історичної пам’яті «Де згода, там і перемога», під час проведення якої розширили свої знання про історію соборності та становлення і розвиток українського національного державотворення та дали змістовні відповіді на питання пізнавальних вікторин «Ми – українці» і «Моя держава – Україна»
      Під час проведених в бібліотеці заходів присутні на них користувачі-діти відчули, як почуття єдності піднімає спільний національний рух.
      Завдяки технічному обладнанню, яке бібліотека отримала завдяки перемозі у ІV раунді конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету» в рамках програми «Бібліоміст, для кращого сприйняття поданого матеріалу користувачам-дітям було запропоновано до перегляду відеоролик «22 січня – День Соборності та Свободи України».
      Крім цього, до Дня Соборності та Свободи України в бібліотеці організовані книжкові виставки «Величний день злуки» та «Наша єдність – назавжди!», біля яких протягом тижня будуть проводитися огляди представленої на них літератури.

Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

Сторіччя Української революції
1917-1921 рр.


Скарб Ярослава Мудрого

Сумщина олімпійська

Україна та українці

Краєзнавчий атлас Сумщини

Благодійні акції
Анализ веб сайтов