Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu14
Menu3
Menu8

Новини


10.01.2014

Звичаї – скарб українського народу

Велемудрий у своєму чині
Будні й свята Бог послав людині.
Бо людині необхідні будні,
Щоб діла вершити многотрудні.
І потрібні для людини свята,
Щоб спочила, у труді завзята.

      Народні свята, традиції, звичаї та вірування – це духовні скарби українського народу. Це те, що перейшло від одного покоління до іншого, що унаслідувано від попередніх поколінь.
      Кожна пора року має свої неповторні свята. З року в рік пропливає перед нами карусель зимових свят. Найдужче дітлахи люблять зиму за ту казкову стихію, в якій перебувають від Введення до самої Масниці. А ще за небесні гостинці, родинний затишок, святкові передзвони, обрядові страви, веселі вертепи, колядки й щедрівки, що видзвонюють довкіл на різні лади.
      У розпал новорічно-різдвяних свят в Сумській обласній дитячій бібліотеці ім. М. Островського відбулось перше в цьому році засідання «Клубу кмітливих і допитливих» на тему «Звичаї – скарб українського народу».
      У теплій, затишній атмосфері за чашкою гарячого чаю та солодощів, діти дізналися про історичні витоки народних свят, традицій, звичаїв та обрядів зимового циклу. З великим задоволенням вони вирушили у віртуальну мандрівку «Зимові народні свята. Традиції та звичаї українців», активно відповідали на цікаві запитання вікторин, розповідали легенди про Святого Миколая, народження Ісуса Христа, співали колядки, щедрівки, знайомились з літературою, представленою на книжковій виставці «У ніч під Новий рік».
      Побачене та почуте викликало у дітей бажання вивчати та відроджувати українські звичаї, традиції та обряди.

Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

Сторіччя Української революції
1917-1921 рр.


Скарб Ярослава Мудрого

Сумщина олімпійська

Україна та українці

Краєзнавчий атлас Сумщини

Благодійні акції
Анализ веб сайтов