Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu14
Menu3
Menu3

Архів новин за 2019 рік
Січень * Лютий * Березень * Квітень * Травень * Червень
Липень * Серпень * Вересень * Жовтень * Листопад * Грудень

26.04.2019

Над Чорнобилем лунає дзвін

До річниці аварії на Чорнобильській АЕС фахівцями Сумської обласної бібліотеки для дітей було проведено годину пам’яті «Чорнобиль і загублений світ», на якій були присутні 6-Б класу ССШ №9, та бесіду-спогад «Нехай Чорнобильська біда остання буде на планеті», учасниками якої стали учні 2-х класів ЗОШ №4 і №12.

докладніше...


25.04.2019

Книга єднає світ

25 квітня цього року завідувач відділу інформації та маркетингу Сумської обласної бібліотеки для дітей Нагорна Н.Б. взяла участь в інтерактивному уроці «Книга єднає світ», який було проведено у Сумській спеціалізованій школіІ ступеня № 30 «Унікум». Учні 4-В класу стали учасниками віртуальної екскурсії до бібліотеки, яку було проведено бібліотечним фахівцем, та переглянули електронну презентацію «Бібліотека – територія дитинства, знань і творчості»

докладніше...


24.04.2019

Ясний Великдень на землі приніс нам янгол на крилі

Фахівці Сумської обласної бібліотеки для дітей напередодні чудового свята відвідали вихованців Сумського обласного центру комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю з народознавчою панорамою «Ясний Великдень на землі приніс нам янгол на крилі» і провели чергову зустріч із вихованцями Відділення денного перебування інвалідів з розумовою відсталістю «Спільнота» ТЦ «Берегиня».

докладніше...


21.04.2019

Весняні квіти – посмішка природи

21 квітня в Сумській обласній бібліотеці для дітей відбулася захоплююча пізнавальна подорож членів клубу сімейного читання «Мама, тато, я – читаюча сім`я» у квіткове царство. Зустріч пройшла у формі екологічного компліменту «Весняні квіти – посмішка природи».

докладніше...


19.04.2019

Лялька від А до Я

Придумати і знайти подарунок – не так легко і швидко, як здається на перший погляд. Набагато простіше зробити його своїми руками. Наприклад, зробити ляльку-оберіг. У кожної з них своє обличчя, своя доля, своє призначення.

докладніше...


18.04.2019

З чужої чужини, з далекого раю,
пташки прилетіли до рідного краю

До Міжнародного дня птахів у відділі обслуговування користувачів молодшого віку відбулося чергове засідання екологічного гуртка «Світлячок», метою якого було розширення знань дітей про роль птахів в природі і житті людини, виховання у них бажання допомагати і оберігати пернатих друзів.

докладніше...


17.04.2019

«ДЕКОР ДО ВЕЛИКОДНЯ»

На порозі Великдень – найбільше та найтепліше християнське свято, свято відродження надії і добра, очищення душі і тіла. До його зустрічі прийнято прикрашати свої домівки.

докладніше...


9.04.2019

З любов’ю про рідне місто

"З любов’ю про рідне місто". Під такою назвою 09 квітня 2019 року було проведено чергове заняття гуртка «Юні краєзнавці», яке було проведене у форматі літературної години.

докладніше...


2.04.2019

Нам книга відкриває всі світи

Тиждень був надзвичайно яскравим і неймовірно захоплюючим, сповнений дивовижного книжкового розмаїття, веселих пригод і літературних відкриттів. Щодня в бібліотеці було гамірно, весело і цікаво, адже всі заходи були спрямовані на популяризацію кращих надбань вітчизняної та зарубіжної літератури, стимулювання у дітей інтересу до читання якісної сучасної літератури.

докладніше...


31.03.2019

Дива Сумщини

Чи може здивувати край, в якому ти народився і ростеш?
Здається, що ти так багато про нього вже знаєш. Але все можливо. Це зрозуміли члени клубу сімейного читання «Тато, мама, я – читаюча сім`я», які під час чергового засідання у березні 2019 року взяли участь у віртуальній мандрівці «Дива Сумщини».

докладніше...


27.03.2019

«Ніби ангели хату перелетіли...»

«Ніби ангели хату перелетіли...». Так висловилася Зірка Мензатюк про скайп-зустріч з користувачами Сумської обласної бібліотеки для дітей, яка відбулася під час Всеукраїнського тижня дитячого читання. Учні 5-А класу ЗОШ № 4 мали чудову нагоду поспілкуватися у бібліокафе з сучасною українською письменницею, талановитим журналістом і володаркою низки престижних літературних премій, яка відома дитячій аудиторії завдяки яскравим і захоплюючим дитячим книгам, наповненим веселими пригодами, чарівними персонажами та істинно українськими мотивами.

докладніше...


26.03.2019

Нам книга відкриває всі світи

26 березня 2019 року в Сумській обласній бібліотеці для дітей відбулося урочисте відкриття Всеукраїнського тижня дитячого читання. Це свято, яке прикрашене особливим колоритом – феєрверком дитячих усмішок і книг, свято, яке дарує радість спілкування, натхнення, пізнання нового і цікавого.

докладніше...


21.03.2019

Калейдоскоп цікавих фактів «Канада»

Калейдоскоп цікавих фактів «Канада», що зібрав гуртківців у березні, познайомив їх із цікавою країною, яка є найбільшою державою на своєму континенті та другою за величиною країною у світі. Що ж такого особливого в Канаді? Насамперед, це природа і люди. У Британській Колумбії найкрасивіші природні парки, поруч з Торонто — знаменитий Ніагарський водоспад, в Альберті взимку можна покататися на собачих упряжках, а в Галіфакс влітку поплавати на парусній яхті.

докладніше...15.03.2019

Інформаційна підтримка ЄС – бібліотекам для дітей та юнацтва в Україні

15 березня 2019 року в Сумській обласній бібліотеці для дітей проведено тренінг, організований Представництвом ЄС в Україні в рамках проекту «Інформаційна підтримка ЄС – бібліотекам для дітей та юнацтва в Україні». Його учасниками були фахівці Сумської обласної бібліотеки для дітей і представники дитячих та юнацьких бібліотек Київської, Полтавської, Харківської, Чернігівської областей та м. Сєверодонецьк.

докладніше...


14.03.2019

Вода – це основа життя на Землі, про це мусять знати великі й малі

До Всесвітнього дня водних ресурсів, цій надзвичайно важливій екологічній даті, у відділі обслуговування користувачів молодшого віку у березні 2019 року відбулося засідання екологічного гуртка «Світлячок». Учасниками засідання, яке було проведено у форматі години екології, стали користувачі бібліотеки, учні 2-А класу ССШ №2.

докладніше...28.02.2019

Моральні цінності людства

28 лютого року бібліотекарі читального залу відділу обслуговування учнів 5-9 класів організували та провели перше у 2019 році засідання лекторію «Етикет». Користувачі бібліотеки, учні 8-г класу ЗОШ № 15, стали учасниками етичної бесіди «Моральні цінності людства».

докладніше...


26.02.2019

Вулиці міста розповідають

На берегах тихоплинної річки Псел розкинулось красень-місто Суми – місто, де ми народилися й живемо. Сьогодні у Сумах багато чого милує око: зелені парки і сквери, широкі площі і проспекти, затишні вулиці і провулки – історія і сучасність, що вдало вплелися у зовнішній вигляд нашого міста.

докладніше...


24.02.2019

У світі звичайних речей не буває

"У світі звичайних речей не буває". Під такою назвою 24 лютого 2019 року у відділі обслуговування користувачів молодшого віку відбулося чергове засідання клубу сімейного читання «Тато, мама, я – читаюча сім’я».

докладніше...


21.02.2019

Живої мови чарування

До Міжнародного дня рідної мови в Сумській обласній бібліотеці для дітей було проведено мовний брейн-ринг «Живої мови чарування», учасниками якого стали учні 8-Г класу ЗОШ №15.

докладніше...


21.02.2019

Чарівний дім книжок

Улюблене свято всіх дітей – день народження! Воно завжди проходить урочисто, весело та з найкращими друзями. Саме таким і був сьогоднішній день в Сумській обласній бібліотеці для дітей. Їй виповнилося 98 років!

докладніше...


20.02.2019

За чисті душі, що злетіли в небо

До дня пам’яті Героїв Небесної Сотні з метою вшанування патріотизму і мужності громадян, які постали на захист демократичних цінностей, національних інтересів України та її Європейського вибору, 20 лютого п. р. для користувачів Сумської обласної бібліотеки для дітей, учнів 10 класу ЗОШ №4, була проведена виховна година «За чисті душі, що злетіли в небо». Захід було проведено безпосередньо за місцем навчання дітей.

докладніше...


20.02.2019

Діти єднають Україну

За підтримки управління культури Сумської обласної державної адміністрації з 01 по 20 лютого 2019 року в бібліотеках Сумщини, які обслуговують користувачів-дітей, проводився обласний тур Всеукраїнського конкурсу есе «Діти єднають Україну», головною метою якого є реалізація ідей та принципів, закладених у Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки, та на честь 100-річчя з дня проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

докладніше...


20.02.2019

Навчаємось віртуально

На виконання наказу управління культури Сумської обласної державної адміністрації, з метою підвищення фахового рівня бібліотечних працівників, удосконалення краєзнавчої діяльності дитячих бібліотек області, розповсюдження кращого досвіду роботи проведення заходів до 80-річчя Сумської області 20 лютого 2019 року в Сумській обласній бібліотеці для дітей було проведено обласний вебінар «Бібліотечно-краєзнавчий туризм», до участі в якому залучилися фахівці 21 бібліотеки області, що надають послуги користувачам-дітям.

докладніше...


13.02.2019

Унікальний і дивовижний Китай

Калейдоскоп цікавих фактів «Унікальний і дивовижний Китай», який зібрав гуртківців у лютому 2019 року, розпочав цикл заходів у рамках проведення Року Китаю в Україні і познайомив їх із чудовою країною, яка відома вагомим внеском у світову скарбницю. Саме у Китаї винайшли компас, сейсмограф, папір, друкування книг, порцеляну.

докладніше...


12.02.2019

«САМЕ Я»

12 лютого 2019 року у відділі естетичного виховання Сумської обласної бібліотеки для дітей відкрилась перша персональна виставка творчих робіт юної художниці Анастасії Пасько.
Привітати Анастасію прийшли її рідні, однокласники, друзі, вчителі, художники.

докладніше...08.02.2019

Афганський біль

Щоб вшанувати пам'ять тих, хто поліг в Афганістані, та поклонитися тим, хто прийшов із війни живим, у Сумській обласній бібліотеці для дітей була проведена година-спогад «Палаючий вітер Афганістану».

докладніше...


07.02.2019

Слово поетичне

7 лютого в обласній дитячій бібліотеці знову «Линуло слово поетичне». Цього разу познайомитися з творчістю сумської поетеси Світлани Петренко мали змогу наймолодші вихованці НВК «Просперітас».

докладніше...


06.02.2019

Для мене, Сумщино, ти найрідніша в світі

Продовжуючи проведення циклу заходів до 80-річного ювілею Сумщини, у Пункті вільного доступу до Інтернету Сумської обласної бібліотеки для дітей 6 лютого було проведено відеокруїз «Для мене, Сумщино, ти найрідніша в світі», учасниками якого стали учні 5-Б класу ЗОШ № 6.

докладніше...


05.02.2019

У віртуальний світ без загроз

Щороку у другий вівторок лютого світ відзначає День безпечного Інтернету. В Україні він відзначається з 2009 року за підтримки «Майкрософт Україна».

докладніше...04.02.2019

Мандрівка в минуле

Дослідники філателії відзначають кілька ранніх проектів створення поштової марки. Цю ідею висували і шведський лейтенант К. Треффенберг, і словенський чиновник Л. Кошір, і англійський видавець Д. Чалмерс тощо. Але запровадження наклеюваної поштової марки пов'язують з ім’ям англійського поштмейстера Роуленда Хілла – автора ескізу першої у світі поштової марки, яка увійшла в обіг 6 травня 1840 р. в Англії.

докладніше...


04.02.2019

Із глибини століть

31 січня 2019 року для користувачів Сумської обласної бібліотеки для дітей, учнів 8-А класу ЗОШ №4, було проведено історико-краєзнавчий диліжанс «Із глибини століть», присвячений 80-річному ювілею області.

докладніше...


31.01.2019

І лине слово поетичне

Для маленьких читайликів, які тільки починають по-справжньому любити книгу, знайомство з письменником – це справжнє свято. Саме таке дійство і відбулося 31 січня під час літературного свята «І лине слово поетичне», на якому зустрілися користувачі бібліотеки, учні 2-А класу ССШ №2, зі Світланою Петренко, яка презентувала свою поетичну збірку «Усміхайся, сонечко».

докладніше...


29.01.2019

Неповторна Швейцарія

   Пізнавальна подорож «Неповторна Швейцарія», що зібрала гуртківців у січні 2019 року, познайомила дітей із багатою європейською країною, яка відома найкращими годинниками в світі, надійними банками, гірськолижними центрами та смачним сиром.

докладніше...


22.01.2019

І Україна в нас одна – Соборна, Незалежна!

22 січня увійшло до національного календаря України як велике державне свято – День Соборності України. У цей день Західно-Українська та Українська народні республіки об'єдналися і підписали Акт возз'єднання, який назвали Акт «Злуки».

докладніше...


17.01.2019

Вишневим цвітом оповита Сумщина рідная моя

17 січня 2019 року було проведено чергове засідання гуртка «Юні краєзнавці» у форматі конкурсу уважних і начитаних «Вишневим цвітом оповита Сумщина рідная моя», яке було присвячене 80-річчю утворення Сумської області.

докладніше...


17.01.2019

Як тварини пристосовуються до зими

"Як тварини пристосовуються до зими". Під такою назвою у січні 2019 року відбулося перше засідання гуртка «Світлячок», яке проходило у формі екологічного телетайпу.

докладніше...


16.01.2019

Незламні Кіборги

16 січня Україна вшановує пам’ять захисників Донецького аеропорту. За офіційними даними, під час оборони аеропорту загинули сотні бійців. «Наші хлопці вистояли – не витримав бетон» – це найбільш точний вислів про 242 дні героїчної оборони аеропорту, яка вже стала крилатою. За стійкість, безстрашність і непереможність захисників Донецького аеропорту назвали «кіборгами», а форпост українських кіборгів став символом української мужності, оплотом українського духу.

докладніше...Програма заходів
"Мозаїка
книжкового літа"
на 2019 рік
План заходівКраєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

Сторіччя Української революції
1917-1921 рр.


Скарб Ярослава Мудрого

Сумщина олімпійська

Україна та українці

Краєзнавчий атлас Сумщини

Благодійні акції
Анализ веб сайтов