Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu14
Menu3
Menu3

Архів новин за 2018 рік
Січень * Лютий * Березень * Квітень * Травень * Червень
Липень * Серпень * Вересень * Жовтень * Листопад * Грудень


Шановні користувачі!

У зв'язку з новорічними святами
бібліотека не працює:
29 грудня 2018р. (санітарний день)
31 грудня 2018р., 1 та 7 січня 2019 р. (вихідні дні)


26.12.2018

Новорічні свята в бібліотеці

Яскраві та радісні події відбуваються у Сумській обласній бібліотеці для дітей під час зимових канікул, адже працівники закладу подбали про те, щоб урізноманітнити дозвілля своїх відвідувачів, організувавши для них святковий феєрверк заходів. Серед них: зимовий альманах «Білосніжна господиня по землі крокує, дива дарує», ігротека «Зима зі сміхом і жартами», екологічне асорті «В білих валянках, в білім кожусі ходить зимонька в полі, в лісі і в лузі», музична мандрівка «Слухаємо новорічну казку», літературне конфеті «Зимова круговерть», мистецька енциклопедія «Новорічно-різдвяні свята України», творча майстерня «Ангел-оберіг», літературні скарбниці «Святий Миколай – чародій, святитель, діточок покровитель», «Святий Миколай – чародій, святитель, діточок покровитель», Інтернет-круїз «У сукні зеленій стою цілий рік…», літературний експрес «Фантазії Діда Мороза», новорічна вікторина «Дні святкові, ялинкові» та багато ін.

докладніше...


23.12.2018

Спорт – сила, що дає всім дітям крила

Складно собі уявити дітей, які не люблять зиму, зимові свята, зимові розваги. Не знайшлося таких і серед членів клубу сімейного читання «Тато, мама, я – читаюча сім'я», які зібралися на черговому засіданні 23 грудня 2018 року у відділі обслуговування користувачів молодшого віку. Разом з бібліотекарем і батьками діти здійснили заочний екскурс «Країнами світу».

докладніше...


ПРОГРАМА
заходів на період новорічно-різдвяних свят
(10 грудня 2018 – 21 січня 2019 рр.)

докладніше...


13.12.2018

Ой, хто, хто Миколая любить

Святий Миколай Чудотворець уславлений своїми чудесами та доброчинністю. Він захищає воїнів, мореплавців, подорожніх і землеробів, а ще він є покровителем дітей. Саме дітям він щороку приносить свої дарунки – «миколайчики». Перед святом діти пишуть листи Святому Миколаю, в яких розповідають про те, чого досягли за рік, чи слухалися батьків, а також прохають про подарунки.

докладніше...


12.12.2018

Новорічні дарунки

Незабаром Новий Рік. Це свято особливе, бо його чекають усі – і дорослі, і діти, адже у кожного з нас воно пов’язане з радісними сподіваннями, добрими змінами у житті, новими враженнями та сюрпризами.

докладніше...


11.12.2018

Краю світлий, Сумщино моя!

За ініціативи управління культури Сумської обласної державної адміністрації та Сумської обласної бібліотеки для дітей з 15 березня по 3 грудня 2018 року серед районних, міських, сільських дитячих бібліотек і центральних районних і районних бібліотек області, які надають послуги користувачам-дітям, проводився обласний проект на кращий краєзнавчий електронний продукт «Краю світлий, Сумщино моя!» (до 80-річчя утворення Сумської області»).
   Метою проведеного заходу було привернення уваги до суспільної значимості бібліотек як центрів бібліотечного краєзнавства, узагальнення й поширення кращого досвіду краєзнавчої діяльності дитячих бібліотек Сумщини.

докладніше...


10.12.2018

Незабаром Новий рік!

І знову тепла і радісна зустріч. До Сумської обласної бібліотеки для дітей завітали давні друзі – діти-переселенці з Донецької та Луганської областей, які є учасниками благодійного проекту Міні Луганська збірна від учасників телевізійного шоу «Ліги сміху» команди «Луганська збірна», щоб в черговий раз взяти участь у майстер-класі з виготовлення новорічних композицій.

докладніше...


02.12.2018

І знову зустріч

У чудовий морозний день, 02 грудня 2018 року, Сумська обласна бібліотека для дітей зустрічала своїх давніх друзів – дітей-переселенців з Донецької та Луганської областей, які є учасниками благодійного проекту Міні Луганська збірна від учасників телевізійного шоу «Ліги сміху» команди «Луганська збірна».

докладніше...


28.11.2018

Бібліотека у соціальних мережах: кроки до успіху

На виконання наказу управління культури Сумської обласної державної адміністрації 28 листопада п.р. на базі Сумської обласної бібліотеки для дітей було проведено друге заняття обласної онлайн-школи «Бібліотека у соіальних мережах: кроки до успіху» на тему «Електронний бібліотечний сервіс: бібліотечні блоги та веб-сайти на службі сучасного розвитку книгозбірні».

докладніше...


22.11.2018

Всіх сліз земля ще не ввібрала

85 років тому було вчинено найтяжчий злочин проти української нації – геноцид. Довгий час українцям, які вижили, було заборонено говорити про Голодомор, вшановувати пам'ять своїх близьких і рідних, згадувати їхні імена. Але правда і пам'ять про Голодомор завжди жила в їхніх серцях і наступних поколінь.

докладніше...


20.11.2018

Діти териконів

У Сумській обласній бібліотеці для дітей показом документального фільму Фредеріка Брюннкеля «Діти териконів» стартував XV Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA, який сприяє підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.

докладніше...


13.11.2018

ХV Мандрівний міжнародний фестиваль Docudays Ua

З 01 листопада по 30 грудня 2018 року у Сумській області під патронатом творчої спілки «Сумська обласна організації кіноосвіти» проходить ХV Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays Ua. Програма фестивалю включає 21 стрічку, що отримали нагороди Docudays Ua.

докладніше...


12.11.2018

Книга єднає друзів

Таємнича, яскрава, непередбачувана та надзвичайно модна Індія завітала у листопаді 2018 року до Сумської обласної бібліотеки для дітей на засідання клубу сімейного читання «Тата, мама, я – читаюча сім'я».

докладніше...


12.11.2018

Сучасна бібліотека: формула успіху

На виконання плану роботи управління культури Сумської обласної державної адміністрації на 2018 рік 8 листопада 2018 року в Сумській обласній бібліотеці для дітей проведено обласний фокус-семінар для директорів районних дитячих бібліотек, заступників директорів централізованих бібліотечних систем, методистів по роботі з дітьми, завідувачів дитячих відділів центральних, районних бібліотек і бібліотек об’єднаних територіальних громад. Захід проведено з метою підвищення фахового рівня бібліотечних працівників і розповсюдження кращого досвіду роботи.

докладніше...


8.11.2018

Мистецькі сходи

Вітаємо володарів почесної відзнаки обласної культурно-мистецької акції "Мистецькі сходи" в номінації "Професіонал бібліотечної справи" Наталію Нагорну, завідувача відділу інформації та маркетингу Сумської обласної бібліотеки для дітей, та Світлану Портянко, заступника директора Шосткинської міської ЦБС. Творчих успіхів і подальших злетів вам у роботі!

докладніше...


28.10.2018

Спорт – сила, що дає всім дітям крила

Незвичайне засідання клубу сімейного читання «Тато, мама, я – читаюча сім'я» відбулося у відділі обслуговування користувачів молодшого віку 28 жовтня 2018 року.

докладніше...


16.10.2018

Вічна Пам'ять!

14 жовтня 2018 року після важкої хвороби перестало битися серце світлої людини, чудової колеги, прекрасної жінки - Школи Віри Михайлівни - заступника директора Сумської обласної бібліотеки для дітей.
Щирі співчуття рідним і близьким. Всі, хто знав Віру Михайлівну, помоліться за її світлу душу.

докладніше...


07.09.2018

Дорогі наші Читайлики, учасники обласного туру Всеукраїнського конкурсу «Лідер читання»!!!

Ось і настав довгоочікуваний час, коли кожного з вас хвилює питання, хто ж є ЛІДЕРОМ ЧИТАННЯ – 2018 у Сумській області. За той період, що передував підведенню підсумків і визначенню переможця Конкурсу, члени обласного журі переглянули близько 32 електронних презентацій і буктрейлерів, в яких ви розповідаєте про свої улюблені твори, познайомилися з вашими візитними картками «Лідер читання».

докладніше...


29.08.2018

Переможців визначено!!!

На виконання плану роботи управління культури Сумської обласної державної адміністрації на 2018 рік з квітня по вересень поточного року на Сумщині проведено обласний тур Всеукраїнського конкурсу проектів «МОЇ ПРАВА – МОЄ ЖИТТЯ». Конкурс проводився бібліотеками для дітей за ініціативи Національної бібліотеки України для дітей в рамках проведення у 2018 році Року реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!».

докладніше...


23.08.2018

День народження Держави

День незалежності України широко відзначається по всій країні. Це день, коли вшановують пам'ять героїв минулого України, тих, хто воював ї захищав її незалежність...

докладніше...


13.07.2018

Ходить літо білим світом

Найбільш очікувана пора для всіх хлопчиків і дівчаток – це, звичайно, літо, канікули та дитячий відпочинок! Теплих, погожих днів з нетерпінням чекають всі діти без винятку. За плечима залишились уроки, шкільні парти, а попереду – веселощі, розваги, дитячі оздоровчі табори.

докладніше...


14.06.2018

Бібліотерапія, що допомагає жити

14 червня 2018 року, з метою підвищення фахового рівня бібліотечних працівників в Сумській обласній бібліотеці для дітей було проведено обласний вебінар «Бібліотерапія, що допомагає жити», до участі в якому залучилося 22 бібліотеки області, що надають послуги користувачам-дітям.

докладніше...


13.06.2018

Літо, книга, позитив!

Дозвілля дітей влітку – щорічна проблема і для батьків, і для вчителів та вихователів. Чим зайняти дітей під час найдовших канікул? Цю проблему допомагає вирішувати організаторам дитячого читання та батькам Сумська обласна бібліотека для дітей, реалізуючи програму літнього читання «Мозаїка «книжкового» літа».

докладніше...


01.06.2018

Країна дитинства – найкраща країна, там сонечко світить і казка живе.

1 червня 2018 року в Міжнародний день захисту дітей в Сумській обласній бібліотеці для дітей було проведено День відкритих дверей «Країна дитинства – найкраща країна, там сонечко світить і казка живе».

докладніше...


24.05.2018

Вчитися, щоб вміти

На виконання наказу управління культури Сумської обласної державної адміністрації 24 травня 2018 року провідними фахівцями Сумської обласної бібліотеки для дітей було проведено перше заняття обласної онлайн-школи «Бібліотека у соціальних мережах: кроки до успіху» на тему «Практичні питання бібліотечної діяльності: презентації, буктрейлери, мультимедійні виставки – як фактор підвищення професійної майстерності бібліотекарів та сучасний засіб популяризації книги».

докладніше...


18.05.2018

Знавці Європи

До Дня Європи в Україні у Пункті вільного доступу до Інтернету Сумської обласної бібліотеки для дітей 17 травня проведено вікторину-гру «Знавці Європи», учасниками якої стали учні 2-х класів ЗОШ № 12.

докладніше...


10.05.2018

Безпека на дорогах

Однією з найгостріших проблем сучасності є попередження і профілактика дитячого травматизму на автошляхах України. Адже кожної доби в нашій державі гине одна дитина, а 15 – отримують травму через незнання правил дорожнього руху.

докладніше...


08.05.2018

В ім’я життя

Історична пам’ять – святиня народу, нації. У кожного народу є сторінки історії, які не можуть, не повинні бути піддані забуттю. Одна з таких сторінок нашої історії – Друга світова війна. Минають десятиліття, народжуються і виростають нові покоління, але в пам’яті народній ніколи не згасне подвиг тих, хто боровся і поліг за визволення рідної землі. Наш святий обов’язок – вшанувати пам’ять загиблих, віддати належне живим учасникам і свідкам війни.

докладніше...


08.05.2018

Мак - символ пам'яті

З 2015 року в Україні, як і в усій Європі, відзначають 8 травня – День пам’яті та примирення.
Україна долучилася до загальноєвропейської традиції використання символу червоного маку для вшанування пам’яті жертв війни. Цей символ близький українцям, адже здавна в нашому фольклорі та вишивці мак уособлював рід, родову пам’ять.

докладніше...


03.05.2018

Кольорове місто

Запитайте в любого – яка улюблена пора року? Відповідь не здивує – весна!
Саме весною знову «в моді» неспішні прогулянки вулицями рідного міста Суми. Вони розважають, знайомлять, дивують, бо світ навколо нас чарівним чином перетворюється на зал музею образотворчого мистецтва, а також пропонують подорож у часі, завдяки арт-об’єкту – поштовій листівці «Вулиця Воскресенська на початку ХХ століття».

докладніше...


Шановні користувачі!

У зв'язку з урочистим відкриттям Всеукраїнського тижня дитячого читання санітарний день з 26 березня 2018 року переноситься на 02 квітня 2018 р.

Адміністрація


21.03.2018

Кольори рідного міста

Рідне місто Суми – місто славних традицій і неосяжних можливостей майбутнього. Ми народжуємося, зростаємо, знайомимося та вивчаємо його. Здавалося б – знаємо про Суми чимало, та все ж щодня відкриваємо для себе нові та цікаві факти та куточки. Щоб переконатись у цьому, варто лише прогулятись вулицями Воскресенською та Соборною.

докладніше...


21.03.2018

Цікаво та незвично про інструмент музичний

Усім подобається подорожувати. А хіба не цікаво буде подолати не лише простір, а й час? Мистецька вітальня відділу естетичного виховання Сумської обласної бібліотеки для дітей 20 березня 2018 року разом із Її Величністю Королевою Музики запросила учнів 2-х класів ЗОШ № 12 у захопливу та інтригуючу музичну подорож у часі.

докладніше...



13.03.2018

Дивовижне своїми руками

12 березня 2018 року у відділі естетичного виховання Сумської обласної бібліотеки для дітей свою експозицію «Дивовижне своїми руками» запропонував для огляду користувач бібліотеки, переможець обласного туру Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія – 2016», учень Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 7 ім. М.Савченко Заєць Дмитро.

докладніше...


21.02.2018

«Ідеальний пазл»

21 лютого 2018 року галерея відділу естетичного виховання Сумської обласної бібліотеки для дітей відкрила для перегляду виставку творчих робіт учнів Сумської дитячої художньої школи імені М. Лисенка «Ідеальний пазл».

докладніше...


21.02.2018

Солоний Хрещатик

20 лютого Україна вшановує подвиг та увічнює пам'ять Героїв Небесної Сотні. З метою вшанування пам’яті тих, кого було вбито у мирний час ХХІ століття, хто в боротьбі за волю і кращу долю не дожив до сьогоднішнього дня – людей різного віку, різних професій, віросповідання, у Сумській обласній бібліотеці для дітей було проведено годину історичної пам’яті «Солоний Хрещатик».

докладніше...


15.02.2018

Дякуємо своїм любим читачам, які долучилися до благодійної акції «Подаруй бібліотеці книгу».




15.02.2018

Валентинка власноруч!

Створимо симпатичну валентинку разом!
Щорічно 14 лютого ми відзначаємо чудове свято – День святого Валентина. Це день любові, радості, романтики. Вже досить давно в цей день знаки уваги заведено дарувати предмету не тільки романтичної, але й дружньої, родинної любові, всім найдорожчим серцю людям.

докладніше...


12.02.2018

«Жива бібліотека»: «запитай патрульного»

У рамках міжнародної програми ПОЛіС (Поліція і Спільнота) у Сумській обласній бібліотеці для дітей 9 лютого 2018 року було проведено зустріч у форматі «жива бібліотека» «Запитай патрульного», учасниками якої стали: представники Управління патрульної поліції в м. Суми.

докладніше...


09.02.2018

Як набрати текст: трохи хитрощів

Людина у своїй роботі дуже часто працює з текстом – пише листи, статті, твори, повідомлення тощо, тобто створює текстові документи, де текст складається із символів, слів, речень, абзаців, сторінок тощо. Сучасний світ вимагає професійного знання інформаційних технологій.

докладніше...


08.02.2018

Музичний вернісаж

Хоча календар і підказує, що свята закінчились, ніщо не заважає нам творити їх власноруч.
Кожне свято передбачає радісні відкриття і відчуття дива. Щоб усе це стало можливим мистецька вітальня відділу естетичного виховання Сумської обласної бібліотеки для дітей 06 лютого 2018 року запросила на гостини вихованців Сумської дитячої музичної школи № 4 з концертною програмою «Музичний вернісаж».

докладніше...


31.01.2018

Віч-на-віч з Мариною Рибалко

Ніхто не мріє так яскраво, як діти. В їх мріях живуть казки і чудеса.
Саме про такі чудесні казкові книги і розповіла учням 5 класу ЗОШ № 4 молода письменниця, наша землячка з Недригайлівщини, Марина Рибалко, яка зараз проживає у м. Київ, під час зустрічі «Віч-на-віч з автором», що була проведена у Сумській обласній бібліотеці для дітей 30 січня 2018 року в рамках реалізації Національного проекту «Україна читає дітям».

докладніше...


29.01.2018

На гостини до бібліотеки

28 січня 2018 року, у чудовий недільний зимовий день, до Сумської обласної бібліотеки для дітей на чергову зустріч у дружньому, родинному колі завітали давні друзі – діти внутрішньо переміщених осіб, які переїхали до Сум із зони проведення бойових дій на території Донецької області. Дітей чекала цікава програма заходів.

докладніше...


22.01.2018

За єдину Україну

В історії становлення незалежності і соборності України особливе місце займає день 22 січня 1919 року. Саме цей день з'єднання ЗУНР з УНР прийнято відзначати як свято – День Соборності України. Це державне свято символізує єдність українських земель. І хоча державі тоді не вдалося зберегти єдність і незалежність, акт злуки став реальним втіленням вікової мрії українців про свою суверенну державу.

докладніше...


17.01.2018

Рідне місто – безпечне місто: Правила дорожнього руху

У рамках реалізації міжнародної програми ПОЛіС (Поліція і Спільнота) в Сумській обласній бібліотеці для дітей 16 січня 2018 року було проведено симуляційну гру «Рідне місто – безпечне місто: Правила дорожнього руху», учасниками якої стали інспектор патрульної поліції в м. Суми Марина Горковська та учні групи продовженого дня ЗОШ № 12.

докладніше...


12.01.2018

У Сумській обласній бібліотеці для дітей презентовано книгу про Героя України Олександра Аніщенка

11 січня 2018 року до бібліотеки завітали учні Сумської спеціалізованої школи І ступеня №30, члени гуртка «Літературна діяльність» обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю, разом із своїм керівником, письменницею, драматургом, переможницею міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова – 2015» Людмилою Миколаївною Говійною (псевд. Богдана Олександровська).

докладніше...




Програма заходів
"Мозаїка
книжкового літа"
план заходів



Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

Сторіччя Української революції
1917-1921 рр.


Скарб Ярослава Мудрого

Сумщина олімпійська

Україна та українці

Краєзнавчий атлас Сумщини

Благодійні акції
Анализ веб сайтов