Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu14
Menu3
Menu3

Архів новин за 2017 рік
Січень * Лютий * Березень * Квітень * Травень * Червень
Липень * Серпень * Вересень * Жовтень * Листопад * Грудень

26.12.2017

Новорічна карусель із казок і пісень

Новорічно-різдвяні свята – це відмінний привід для того, щоб урізноманітнити дозвілля дітей. Працівники Сумської обласної бібліотеки для дітей потурбувалися про те, щоб новорічний настрій у дітвори тільки покращувався та організували для неї на всі зимові канікули святковий феєрверк заходів.

докладніше...22.12.2017

Вітаємо переможця

У День Святого Миколая Національна бібліотека України для дітей приймала гостей з усіх куточків України – дітей і дорослих, читачів і бібліотекарів. Адже саме у цей чарівний день, коли здійснюються всі найзаповітніші мрії, відбулося урочисте нагородження переможців Всеукраїнського дитячого літературного конкурсу «Творчі канікули», в якому взяло участь майже 3000 дітей від 11 до 18 років з усіх куточків України!

докладніше...


20.12.2017

Творчі діти – квіти України

19 грудня 2017 року у Національній бібліотеці України для дітей під час Бібліотечного форуму «Дитяча бібліотека в інформаційному суспільстві: пошуки гармонії, шляхи трансформації» відбулося урочисте підведення підсумків та нагородження переможців Всеукраїнського огляду-конкурсу обласних бібліотек для дітей, який проводився на виконання наказу Міністерства культури України.

докладніше...


15.12.2017

Подорож до Країни чаю

До Міжнародного дня чаю та в рамках Року Японії в Україні у Сумській обласній бібліотеці для дітей 14 грудня 2017 року проведена мультимедійна бесіда «Країна чаю» в японському стилі, учасниками якої стали користувачі Пункту вільного доступу до Інтернету.

докладніше...


07.12.2017

День Збройних сил України

6 грудня ми відзначаємо День Збройних сил України. Нині це свято асоціюється насамперед з мужністю та стійкістю людського характеру, силою духу та відданістю Батьківщині.

докладніше...


06.12.2017

Знаємо права, виконуємо обов’язки

У рамках міжнародної програми ПОЛіС (Поліція і Спільнота) та до Міжнародного Дня захисту прав людини в Сумській обласній бібліотеці для дітей 05 грудня 2017 року було проведено правовий квест «Знаємо права, виконуємо обов’язки», учасниками якого стали представники Управління патрульної поліції в м. Суми, патрульні поліцейські.

докладніше...


06.12.2017

Рідна Україна! Я – твоя дитина!

З нагоди Міжнародного дня людей з обмеженими можливостями в обласному центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів фахівцями Сумської обласної бібліотеки для дітей було проведено літературно-мистецький ранок «Рідна Україно! Я – твоя дитина».

докладніше...


30.11.2017

Осінній листочок своїми руками

Як ви зберігаєте осінні спогади? Більшість людей друкує фото, дехто купує сувеніри, хтось веде щоденник або пише в особистий блог. Ще один варіант – збирати речі, що нагадують про веселі та приємні моменти – наприклад, мушлі, камінчики, осіннє листя – якщо його правильно засушити, воно буде тішити вас довгий час.

докладніше...


29.11.2017

Шедеври маленьких умільців

«Модний» дует декорованих лляною ниткою пляшок, батик, квілінг, вироби з пап’є-маше, керамічні пано та інші роботи дітей з особливими потребами можна подивитися в Сумській обласній бібліотеці для дітей.

докладніше...


29.11.2017

Диво – в кожному із нас

Творчість не знає фізичних чи розумових меж. Творчість є можливістю розповісти про себе тим, хто поряд і навколишньому світу.
У Сумські обласній бібліотеці для дітей відкрита для перегляду виставка творчих робіт вихованців Відділення денного перебування інвалідів з розумовою відсталістю «Спільнота» ТЦ «Берегиня» під назвою «Диво – в кожному з нас!».

докладніше...


27.11.2017

У центрі Всесвіту дитина

20 листопада – Всесвітній день дитини. Офіційно це свято з'явилося в 1954 році завдяки відповідному рішенню Генеральної Асамблеї ООН, яка звернула увагу всього людства на необхідність досягнення взаєморозуміння з дітьми та забезпечення сприятливих умов для їх життя. У цей же день 1989 року була підписана міжнародна Конвенція про права дитини, адже діти – найбільш вразливі члени будь-якого суспільства.

докладніше...


24.11.2017

Знавці рідного краю

24 листопада 2017 року відбулася чергова скайп-зустріч на тему «Знавці рідного краю» користувачів Сумської обласної бібліотеки для дітей, учнів 4-х класів НВК №42, та користувачів Роменської міської центральної дитячої бібліотеки, учнів 4-А класу ЗОШ №4.

докладніше...


22.11.2017

Герої не вмирають!

До Дня Гідності та Свободи, який Україна відзначає 21 листопада, у Сумській обласній бібліотеці для дітей було проведено ряд заходів, метою яких є вшанування громадянського подвигу, патріотизму та мужності людей, які виступили на захист демократичних цінностей України.

докладніше...


22.11.2017

Рідна країна – безпечна країна

З 12 жовтня по 20 листопада 2017 року серед бібліотек області, які надають інформаційні послуги користувачам-дітям, було проведено обласний тур Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку «Рідна країна – безпечна країна: Як треба поводитися на дорогах!».

докладніше...


10.11.2017

Мова – це всесвіт увесь для дитини,скільки в ній радості, щастя й краси

Мова усна та писемна – найбільший скарб будь-якого народу. Це одне з багатьох див, створених людьми. Кожна людина має знати свою мову, любити її, цінувати, збагачувати, берегти.

докладніше...


03.11.2017

Бібліотечний світ – світ нових можливостей

На виконання плану роботи управління культури Сумської обласної державної адміністрації на 2017 рік, з метою підвищення фахового рівня бібліотечних працівників і розповсюдження кращого досвіду роботи 2 листопада 2017 року в Сумській обласній бібліотеці для дітей було проведено обласне проблемно-цільове навчання для директорів районних дитячих бібліотек, заступників директорів ЦБС, методистів по роботі з дітьми, завідувачів дитячих відділів центральних і районних бібліотек «Дитячі бібліотеки Сумщини: різноманітність форм та єдність цілей».

докладніше...


24.10.2017

Фінляндія – країна тисячі озер і тисячі можливостей

Фінляндія – країна «тисячі озер», «північного сяйва» та «довгих літніх днів». У 2017 році країна святкує сторіччя незалежності, яке проходить під девізом «Ми разом». Фіни хочуть показати свої досягнення, чим вони пишаються і куди рухаються.

докладніше...


Докладніше...


17.10.2017

Жовтневі подарунки

Осінь подібна карнавалу – яскрава, барвиста, темпераментна, святкова як іменинниця, з подарунками для всіх і кожного.
Сумська обласна бібліотека для дітей запрошує всіх бажаючих отримати свій подарунок, відвідавши жовтневі вернісажі – виставки творчих робіт «Мультфільм руками дитини» та «Мова українського різьбярства».

докладніше...


09.10.2017

У гостях у друзів

08 жовтня 2017 року до Сумської обласної бібліотеки для дітей завітали давні друзі – діти-переселенці з Донецької та Луганської областей, якими опікується учасниця «Ліги сміху» команда «Луганська збірна».

докладніше...28.09.2017

Бібліотека – заклад незвичайний, у ньому мудрість тисяч поколінь

Під такою назвою в Сумській обласній бібліотеці для дітей проходить Тиждень, присвячений гарному вересневому святу усіх працівників бібліотечної ниви і тих, хто пожинає її щедрі плоди, святом великої бібліотечної родини і багатомільйонної читацької аудиторії – Всеукраїнському дню бібліотек.

докладніше...


21.09.2017

День народження смайлика

19 вересня – День народження смайлика. Сьогодні не можливо уявити спілкування на просторах Інтернету без цих звичних усміхнених дужок, без них і не обходиться жоден електронний лист, форум чи блог.

докладніше...


20.09.2017

Відзначаємо День партизанської слави

День партизанської слави – державне визнання внеску народних месників у велику Перемогу над нацизмом, відновлення історичної справедливості щодо масової участі українського народу у визвольній боротьбі проти нацистських окупантів. Це – свято людей сильних духом і з чистою совістю, які не шкодували життя для перемоги над ненависним ворогом.

докладніше...


15.09.2017

Малюємо мрію

14 вересня п.р. у Пункті вільного доступу до Інтернету Сумської обласної бібліотеки для дітей відбувся тренінг «Малювання у MS WORD», учасниками якого стали учні 4-Б класу ЗОШ №4.

докладніше...
01.09.2017

Україна - європейська держава

Є радісне першовересневе свято, яке щорічно прокладає нові стежини кожному учневі, бо найсвітліша дорога – це дорога до знань. Святково та урочисто розпочався новий навчальний рік для дитячої чоти козацької сотні учнів 5-В класу ССШ №25, які виховуються в кращих українських традиціях.

докладніше...23.08.2017

Наша країна – рідна Україна

Є дати, які укріплюють нації, виражають дух народу, символізують його славне минуле, сьогодення і майбутнє. До їхнього числа, безсумнівно, відносяться День Державного Прапора України та День незалежності України.

докладніше...


10.08.2017

З книгою канікули – сумувати ніколи

Завершується останній місяць літніх шкільних канікул, насичених подорожами, цікавими зустрічами та гарним відпочинком. А найкращий відпочинок, звичайно, з книгою.
Фахівці обласної бібліотеки для дітей вважають, що в спілкуванні з книгою не повинно бути жодних перерв, тому літні читання продовжуються не тільки в бібліотеці, а й у дитячих оздоровчих таборах «Сонячний», «Зоряний» та «Універ».

докладніше...


04.08.2017

Капітошка, Петрик П'яточкин
та інші герої Наталі Гузєєвої

Усі знають персонажів Наталі Гузєєвої, героїв мультфільмів, знятих за її сценаріями: веселого крапельку Капітошку й непосиду Петрика П'яточкина.
На початку серпня п.р. «мамі» цих улюблених всіма героїв, автору численних дитячих книг, редакторові мультфільмів Наталі Гузєєвій виповнилось 65 років. Її дитячі книги надруковані переважно українською та російською мовами.

докладніше...


02.08.2017

Стежка до людських сердець

2 серпня 2017 року виповнюється 100 років від дня народження нашого земляка Олекси Яковича Ющенка, заслуженого діяча мистецтв України, лауреата літературних премій імені Павла Тичини, Миколи Хвильового, Михайла Коцюбинського, Олександра Олеся, члена Національної Спілки письменників України, журналіста, почесного члена Всеукраїнської спілки кобзарів.

докладніше...


29.06.2017

У книг канікул не буває!

Організація літнього відпочинку дітей у дружбі з книгою та читанням – традиційний напрям діяльності бібліотек. Сумська обласна бібліотека для дітей з початком літніх вакацій перетворюється в «літню книгарню-читальню», яка пропонує дітям заповнити своє дозвілля «смачним» читанням улюблених книг і журналів. Чим заповнити вільний час дітей, як зробити, щоб влітку їм було цікаво з книгою? На вирішення цих питань спрямовано Програму заходів «Мозаїка книжкового літа».

докладніше...


27.06.2017

Нас об’єднала книжна мудрість

Як приємно повернутися на декілька років назад і згадати цікаві, пізнавальні заходи, які об’єднували читаючі родини на засіданнях клубу сімейного читання «Тато, мама, я – читаюча сім'я» в Сумській обласній бібліотеці для дітей. Саме таким спогадам і було присвячене родинне свято «Нас об’єднала книжна мудрість», яке пройшло 25 червня цього року.

докладніше...13.06.2017

«Війна, що змінила Рондо»

У відділі обслуговування користувачів молодшого віку Сумської обласної бібліотеки для дітей відбувся незвичайний захід. Вихованці ЗОШ № 4 разом із бібліотекарем «відвідали» особливе місто, що називається Рондо, познайомилися з незвичайними і дуже тендітними його мешканцями – друзями Данко, Зіркою та Фабіяном.

докладніше...06.06.2017

Переможці «Книгоманії» на Дитячому форумі у Львові

«Книгоманія» у Львові та Дитячий Форум вже багато років поспіль залишаються одним із найбільших заходів в Україні для дітей, які люблять читати. Тому й не дивно, що побувати на ньому мріють сотні книголюбів і книгоманів зі всієї України. Та лише обраним і найкращим випадає така можливість.

докладніше...


01.06.2017

Книжковий дім чекає друзів

Під такою назвою у Сумській обласній бібліотеці для дітей було проведено День відкритих дверей, присвячений Дню захисту дітей.
Світ дитинства – дивовижний. Ми беззаперечно погоджуємось зі словами відомого українського педагога Василя Сухомлинського: «Дитинство – найважливіший період людського життя, не приготування до майбутнього життя, а справжнє, яскраве, самобутнє, неповторне життя», отже доклали значних зусиль, щоб підготувати для маленьких користувачів кольорову феєрію цікавих, пізнавально-розважальних заходів.

докладніше...


01.06.2017

Письменниця, яка прагне гармонії

Читачам Сумської обласної бібліотеки для дітей надзвичайно пощастило, адже їх літні книжкові канікули розпочалися з зустрічі з надзвичайно талановитою дитячою письменницею, членом Національної спілки письменників України, кандидатом філологічних наук, доцентом кафедри англійської та німецької філології Полтавського педагогічного університету, Тетяною Луньовою.

докладніше...31.05.2017

Щоб по-справжньому любити рідний край, його треба добре знати

На виконання наказу управління культури і туризму Сумської обласної державної адміністрації від 17.05.2017 № 89-ОД, з метою підвищення фахового рівня бібліотечних працівників і розповсюдження кращого досвіду роботи 31 травня 2017 року в Сумській обласній бібліотеці для дітей було проведено обласний вебінар «Краєзнавство як дієвий засіб патріотичного виховання», до участі в якому залучилося 23 бібліотеки області.

докладніше...


22.05.2017

Святкуємо День Європи разом з бібліотекою!

Напередодні Дня Європи в Україні у Пункті вільного доступу до Інтернету були проведені віртуальна мандрівка «Фантастичні міста Європи», учасниками якої стали учні 4-В класу ССШ № 2, та слайд-подорож «Європа очима українців. Іспанія» для учнів 9-Б класу ЗОШ № 4.

докладніше...


17.05.2017

Читай як я, читай краще мене!

Під таким гаслом у відділі обслуговування користувачів молодшого віку 17 травня 2017 року відбувся бенефіс читача, учасниками якого стали учні 4-А класу ССШ № 2. Мета цього заходу, яке за традицією проходить щорічно наприкінці травня, – привернути увагу дітей до книги і читання через позитивний приклад однокласників.

докладніше...


04.05.2017

Та подвиги їх житимуть віки, печаль війни у пам'яті не стерти

Чи є майбутнє у нації, яка забуває своє минуле? Ні! Адже щоб по справжньому любити свій рідний край, треба досконало знати його історію.

Популяризація літератури з національно-патріотичного виховання є одним із головних напрямів роботи Сумської обласної бібліотеки для дітей, тому логічним було проведення в бібліотеці заходів, мета яких – формування у підростаючого покоління почуття патріотизму, любові до історії свого народу, інтересу до літератури про Другу світову війну.

докладніше...


28.04.2017

Читай і будь успішним! Або Книгоманія 2017

Книга – це мудрий, розважливий, найвірніший друг, який допомагає нам вчитись, працювати, жити. Вона навчає рідної мови, розкриває красу поетичного слова, знайомить з кращими прозовими творами. Величезний світ лине до нас зі сторінок улюблених книг.

Саме залучення дітей до книги та активного читання є одним із головних завдань конкурсу дитячого читання «Книгоманія», який вже 13 років поспіль проводиться в бібліотеках України, які надають інформаційні послуги користувачам-дітям. За його результатами, Сумщина неодноразово визнавалась найбільш читаючою областю України.

докладніше...03.04.2017

Життя радісним стає, якщо книга другом є

2 квітня – Міжнародний день дитячої книги. Уже багато років цей день стає справжнім літературним святом для дітей і бібліотек. Не став винятком і рік 2017.

У перший недільний сонячний день до Сумської обласної бібліотеки для дітей на літературно-бібліотечне свято «Життя радісним стає, якщо книга другом є» завітали родини переселенців із Донецької та Луганської областей.

докладніше...


28.03.2017

Березневі вернісажі

Всеукраїнський тиждень дитячого читання вкотре кличе юних читайликів на цікаві зустрічі з книгою та творчістю до Сумської обласної бібліотеки для дітей, яка презентує для них свої березневі вернісажі

докладніше...


27.03.2017

Книга незвичайна – книга віртуальна

У рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання 27 березня 2017 року у Пункті вільного доступу до Інтернету бібліотеки була проведена Інтернет-мандрівка «Книга незвичайна – книга віртуальна», учасниками якої стали учні 2-Б класу ЗОШ № 12.

докладніше...


27.03.2017

Словом, пензлем і пером

У рамках заходів Всеукраїнського тижня дитячого читання «Дитяча книга України – духовність кожної родини» 26 березня в Сумській обласній бібліотеці для дітей проведено День читаючої родини «Мудрість книг об’єднує родину». У цей день до бібліотеки завітали члени клубу сімейного читання «Тато, мама, я – читаюча сім’я» на cімейний бібліоланч «Моя сім’я, книжка та я» і діти-переселенці з Донецької та Луганської областей, якими опікується благодійна організація «Благодійний фонд «Сагасітас – Україна» – на арттерапевтичну лабораторію «Словом, пензлем і пером».

докладніше...


Шановні користувачі!

У зв'язку з проведенням Всеукраїнського тижня дитячого читання санітарний день переноситься з 27.03 на 30.03.2017р.

Адміністрація


21.03.2017

Дитяча книга України – духовність кожної родини

У вінок весняних свят гарно вплітається традиційне та очікуване свято, прикрашене особливим колоритом – феєрверком дитячих усмішок і книг. Свято, яке дарує радість спілкування, натхнення, пізнання нового і цікавого – Всеукраїнський тиждень дитячого читання.

докладніше...


Натисніть, щоб переглянути увесь план23.02.2017

Шляхетна чарівність класики,або «Бал класичної літератури»

Класика вічна і сучасна, її можна і треба завжди читати, а завдання бібліотечних працівників популяризувати її користувачам так, щоб було цікаво. Такої думки дотримуються бібліотекарі абонементу відділу обслуговування учнів 5-9 класів.

докладніше...


21.02.2017

О слово рідне! Мудре і правдиве!
Ти виросло з потужної землі

Під такою назвою у Сумській обласній бібліотеці для дітей було проведено мовний калейдоскоп, присвячений Міжнародному дню рідної мови, учасниками якого стали учні 9 класу ЗОШ № 4.

докладніше...


20.02.2017

Герої нашого часу

Час… У кожного із нас з ним свої рахунки, а в України – особливі. На шляху боротьби за свою незалежність, український народ завжди приносив у жертву найкращих синів і дочок. Поповнили цей довгий список і Герої Небесної Сотні.

докладніше...


14.02.2017

Афганська війна. Як це було

Що ми знаємо про Афганську війну? Про ту страшну неоголошену війну, яка тривала довгих 10 років? Афганська війна належить до тих подій 20-го століття, які ще не знайшли свого повного та об’єктивного висвітлення. 15 лютого 1989 року для багатьох став днем, коли скінчився рахунок втратам наших солдатів, службовців.

докладніше...


10.02.2017

Книги не мають кордонів

Перебуваючи у службовому відрядженні у м. Суми, мешканець Північної Дакоти Крістіан Беккер завітав до Сумської обласної бібліотеки для дітей, де був приємно вражений прекрасним інтер’єром, великою кількістю нових видань, незвичайними виставками-інсталяціями, наявністю чудових книг англійською мовою та щирим і доброзичливим ставленням працівників бібліотеки до своїх відвідувачів.

докладніше...


10.02.2017

Чарівний світ загадкових створінь

З 2 лютого 2017 року у відділі естетичного виховання Сумської обласної бібліотеки для дітей відкрився для перегляду вернісаж творчих робіт учнів Сумської дитячої художньої школи ім. М.Г. Лисенка «Чарівний світ загадкових створінь», викладач Суркова Тетяна Миколаївна.

докладніше...


27.01.2017

Юнацтво сповнене надій

26 січня 2017 року користувачі Сумської обласної бібліотеки для дітей, учні 9 класу ЗОШ № 4, стали учасниками години історичної пам'яті «Юнацтво сповнене надій», присвяченої Дню пам`яті Героям Крут.

докладніше...


26.01.2017

Новий Завіт української нації

26 січня 2016 року у читальному залі відділу обслуговування учнів 5-9 класів Сумської обласної бібліотеки для дітей до річниці видання «Кобзаря» Т.Г. Шевченка була організована книжкова виставка «Кобзар» – Новий Завіт української нації».

докладніше...


20.01.2017

Соборність України

Майже сто років тому сталася дуже важлива подія для всього українського народу, для всієї української землі. Споконвічною мрією українців було об?єднання частин України в одну державу. І ось 22 січня 1919 року злилися століттями відірвані одна від одної частини єдиної України.

докладніше...


12.01.2017

Зимова мозаїка

11 січня 2017 року працівники відділів обслуговування Сумської обласної бібліотеки для дітей провели першу зустріч у новому році з дітьми, які знаходяться на лікуванні у Сумському обласному центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів.

докладніше...


05.01.2017

«Книжкові ангели»

Напередодні Різдвяних свят фонд Сумської обласної бібліотеки для дітей поповнився книгами, які надійшли в рамках соціального проекту «Книжкові ангели» від благодійного фонду «Фундація Дарини Жолдак», що займається проектами з популяризації читання, розвитку української мови, культури та мистецтва. Відрадно, що в планах «Фундації» оновлення книжкових фондів не тільки обласних дитячих, а й районних і сільських бібліотек.

докладніше...


Шановні відвідувачі нашого сайту!

Інформуємо вас про те, що з 18 листопада 2016 року, обласний комунальний заклад "Сумська обласна дитяча бібліотека ім. М. Островського" перейменовано в комунальний заклад Сумської обласної ради "Сумська обласна бібліотека для дітей"Програма заходів
"Мозаїка
книжкового літа"
план заходівКраєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

Сторіччя Української революції
1917-1921 рр.


Краєзнавчий атлас Сумщини

Благодійні акції
Анализ веб сайтов