Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu14
Menu3
Menu3

Архив новин за 2016 рік
Січень * Лютий * Березень * Квітень * Травень * Червень
Липень * Серпень * Вересень * Жовтень * Листопад * Грудень

29.12.2016

Прийшли новорічні свята? До бібліотеки – гайда!

Напередодні новорічних-різдвяних свят працівники Сумської обласної бібліотеки для дітей розпочали підготовку для створення в закладі чарівної новорічної атмосфери. Хвилі творчого настрою стрімко передавався повітрям від одного відділу до іншого.

докладніше...


26.12.2016

У пошуках новорічної ялинки

Наближаються новорічні свята і кожен з нас, незважаючи на вік, вірить у те, що дива можливі. Варто лишень згадати себе у дитинстві, якими довгоочікуваними і чарівними здавалися передноворічні дні, коли все навколо перетворювалося в одну сяючу прекрасну картину – яскраві гірлянди, бенгальські вогники, красуня ялинка і, звісно ж, радісні сподівання, нові враження та сюрпризи.

докладніше...


07.12.2016

Заради майбутнього

Україна сьогодні – незалежна держава. Гарантом національної безпеки України виступають її Збройні Сили. Вони є необхідним атрибутом держави і виконують її найголовнішу – захисну – функцію.

докладніше...


02.12.2016

Талановиті пальчики

Ні для кого не новина, що в грудні настає пора святкових клопотів і сподівань, відбуваються неймовірні та приголомшливі дива. Весь наступний рік ми будемо згадувати ті чарівні моменти, коли отримали такі довгоочікувані подарунки та приємні сюрпризи.

докладніше...25.11.2016

Творча зустріч з письменником

24 листопада в приміщенні «Агенції промоції «Суми» відбулася творча зустріч з українським письменником, корифеєм українського трилера, батьком українського детективу Андрієм Кокотюхою та продюсером фільму «Червоний» Андрієм Суярком. Фільм знімався за однойменним романом письменника. На зустрічі були присутні і фахівці Сумської обласної бібліотеки для дітей, які отримали від письменника автографи для своїх читачів.

докладніше...


14.11.2016

Ласкаво прошу до мого світу

09 листопада 2016 року у відділі естетичного виховання Сумської обласної дитячої бібліотеки відбулася творча зустріч користувачів бібліотеки, учнів 4-го класу Сумського НВК № 37, з ученицею Сумської дитячої художньої школи ім. М.Лисенка, юною та чарівною художницею Юлією Головіною, яка презентувала свою персональну виставку «Ласкаво прошу до мого світу».

докладніше...


10.11.2016

Диктант Національної єдності

У День української писемності та мови традиційно відбувається радіодиктант Національної єдності, до якого долучаються тисячі людей: політики, громадські та культурні діячі, митці, учні загальноосвітніх шкіл, студенти вишів тощо.

докладніше...


09.11.2016

Креативні бібліотекарі

Вітаємо завідувача відділу естетичного виховання Сумської обласної дитячої бібліотеки Ольгу Литвиненко та заступника директора по роботі з дітьми Тростянецької районної бібліотеки Раїсу Михайлюченко, які є володарами почесної відзнаки обласної культурно-мистецької акції «Мистецькі сходи» в номінації «Бібліотечна справа» у категорії «Креативний бібліотекар», організованої управлінням культури і туризму Сумської обласної державної адміністрації.

докладніше...


09.11.2016

Територія творчості: створюємо, дивуємо, захоплюємо…

Книжкова виставка – це своєрідна візитна картка кожної бібліотеки, за якою оцінюють і якість фонду, і стиль її роботи.

докладніше...

28.10.2016

Дитяча бібліотека – орієнтир в інформаційному полі сучасного користувача

На виконання плану роботи управління культури і туризму Сумської обласної державної адміністрації на 2016 рік, з метою підвищення фахового рівня бібліотечних працівників і розповсюдження кращого досвіду роботи 27 жовтня 2016 року в Сумській обласній дитячій бібліотеці був проведений обласний семінар-практикум для директорів районних дитячих бібліотек, заступників директорів ЦБС, методистів по роботі з дітьми, завідувачів дитячих відділів центральних і районних бібліотек «Дитяча бібліотека – орієнтир в інформаційному полі сучасного користувача».

докладніше...


13.10.2016

Україна понад усе

Під такою назвою у Сумській обласній дитячій бібліотеці з 10 по 13 жовтня проходив Тиждень юного патріота, присвячений Дню українського козацтва та Дню захисника України. На юних відвідувачів бібліотеки чекали цікаві заходи, мета яких – показати, що ми є нащадками славного козацького роду і в наших жилах тече кров сміливих, відважних, розумних і вільних людей.

докладніше...


13.10.2016

Управління майном Сумської обласної ради оголошує конкурсний добір керівників закладів культури

докладніше...


Вітаємо переможців
обласного проекту на кращий буктрейлер
«Книга в кадрі: новий формат»:

1 місце «Пурпурові вітрила» (Роменська центральна міська дитяча бібліотека);
2 місце «Діти капітана Гранта» (Ямпільська центральна дитяча бібліотека);
«Дитяча енциклопедія «Книга знань» (Конотопська районна бібліотека);
3 місце «Пурпурові вітрила» (Дружбівська міська дитяча бібліотека Ямпільської ЦБС);
«Історія запорозьких козаків для веселих дітлахів» (Миропільська сільська дитяча бібліотека Краснопільської ЦБС)

Висловлюємо щиру подяку за належну організацію Проекту серед дитячих бібліотек районів і міст Сумщини та створення яскравих, оригінальних буктрейлерів, цікаві технічні рішення Білопільській ЦДБ, Конотопській ЦДБ, Буринській ЦРДБ, Краснопільській ЦРБД, Кролевецькій РДБ, Недригайлівській ЦБД, Охтирській ЦРБ, відділу обслуговування користувачів-дітей КЗ СР – Сумська районна бібліотека, підрозділу «Глухівська бібліотека для дітей», Тростянецькій РДБ-філії, Липоводолинській РДБ, дитячим бібліотекам Шосткинської МЦБС.29.09.2016

Хай Україна вся читає, бо книга нас усіх єднає

Під таким гаслом у Сумській обласній дитячій бібліотеці проходять пізнавально-розважальні заходи, присвячені Всеукраїнському дню бібліотек, який щорічно відзначається 30 вересня в усіх бібліотеках України.

докладніше...


28.09.2016

Моє хобі – книга!

Під таким гаслом 28 вересня 2016 року відбувся бенефіс юного користувача Сумської обласної бібліотеки для дітей, учня 7-Б ССШ №2 класу Тютюнника Артема. Захід було проведено безпосередньо за місцем навчання Артема. Його мета – привернути увагу школярів до книги і читання через позитивний приклад однокласника.

докладніше...22.09.2016

Франція – країна краси, мрії і романтики

Франція – країна, яка захоплює своєю красою. Це історичний центр, центр моди, парфумерії і косметики, кулінарії й архітектури...
Париж! Діснейленд! Провінція Шампань! Недарма Францію прозвали зіркою Європи!

докладніше...


06.09.2016

Мова українського різьбярства

Українське народне мистецтво втілює в собі талант народу, його мудрість і розуміння краси, зберігає і доносить до нашого часу прадавні форми, символи, мотиви, які мають вічні цінності. Серед багатого та різноманітного за жанрами мистецтва українського народу своєрідністю та оригінальністю відзначається художня обробка дерева.

докладніше...


01.09.2016

Світ знань для тебе відкриває книга

Під такою назвою в Сумській обласній бібліотеці для дітей 1 вересня пройшов День знань, який розпочався Першим у 2016/2017 навчальному році уроком «Щоб у серці жила Батьківщина» і був присвячений 25-річчю незалежності України».

докладніше...

22.08.2016

Незалежній Україні – слава нині і повік!

У рамках проведення заходів, присвячених 25-й річниці незалежності України, в Сумській обласній бібліотеці для дітей з 15 по 25 серпня 2016 року проводиться декада «З Україною в серці».

докладніше...
18.08.2016

Симфонія душі

17 серпня 2016 року в Сумській обласній бібліотеці для дітей у рамках циклу заходів «Творчі діти – України квіти», присвячених 25-й річниці незалежності України, відкрилась для перегляду виставка творчих робіт «Симфонія душі», автором якої є дебютантка галереї відділу естетичного виховання – Головач Марія.

докладніше...


28.07.2016

Бог у душі – милосердя у вчинках

День хрещення Київської Русі – України відзначається 28 липня в день Святого Володимира Великого – одного із засновників і покровителів української державності, який у 988 році утвердив християнство, як державну релігію.

докладніше...


12.07.2016

На відпочинку з книгою

Куди податися на літніх канікулах, чим себе зайняти? Для читачів Сумської обласної дитячої бібліотеки ім. М.Островського таких турбот не існує, адже вони знають, що в бібліотеці влітку по-особливому цікаво. Конкурси, акції, ігри, вікторини, мандрівки – все в програмі літнього дозвілля дітей.

докладніше...


07.07.2016

Мрії про Україну: дитячий погляд

З березня по червень п. р. в бібліотеках Сумської області, які надають інформаційні послуги користувачам-дітям, з метою формування у юного покоління високої громадянської свідомості, сприяння національно-патріотичному розвиткові особистості, було проведено обласний тур конкурсу дитячої творчості «Мрії про Україну: дитячий погляд», присвячений 25-й річниці незалежності України.

докладніше...

01.06.201602.06.2016

Шлях здолає той, хто йде

Володар чотирьох олімпійських медалей Володимир Голубничий – легенда не тільки світової легкої атлетики, а й усього спорту, адже він входить в число небагатьох спортсменів, які брали участь в п’яти Олімпійських іграх. Проте, не можна сказати, що спортивний шлях атлета встелений килимовими доріжками і пелюстками щастя. Кожна медаль, кожна перемога давалася талановитому українцю зовсім не просто.

докладніше...


01.06.2016

Бібліотека запрошує на побачення

Під такою назвою у Сумській обласній дитячій бібліотеці ім. М.Островського було проведено День відкритих дверей, присвячений Міжнародному дню захисту дітей. У рамках Дня на дітей чекала кольорова феєрія заходів, серед яких: літературний ігродром «Сяйте усмішки, сонцем зігріті, миру і щастя всім дітям на світі», конкурс-гра «Країна мрій», каскад літературних задоволень «Книга дружить з дітворою», літній експрес «Живий вінок – хоровод квіток», конкурс малюнка на асфальті та ін.

докладніше...


01.06.2016

Бібліотеки і дозвілля дітей

Дозвілля – необхідна частина життя будь-якої людини, а особливо дитини, яка знаходиться в активному процесі розвитку, тому організація дозвіллєвої діяльності має надзвичайний вплив на формування особистості у дитячому віці. А дитяча бібліотека володіє ресурсами для створення оптимальних умов ефективного відпочинку дітей, забезпечення їх комплексного культурно-інформаційного обслуговування. Поєднання різних форм дозвілля, які пропонуються у бібліотеці, дозволяє дітям по-справжньому відпочити, надає можливість розвинути здібності, отримати позитивні враження, урізноманітнити творчу діяльність, поспілкуватися з цікавими людьми.

докладніше...


27.05.2016

Книжкова країна дарує знання

Під такою назвою у відділі обслуговування користувачів молодшого віку 26 травня відбувся бенефіс читача Ані Воронкової, на зустріч з якою завітали її однокласники, учні 3-Б класу ЗОШ № 4. Захід, метою якого було привернення уваги до книги, читання і бібліотеки через позитивний приклад однокласників, проходив під гаслом «Читай як я! Читай краще мене!».

докладніше...


25.05.2016

Письменність – найбільший винахід людства

Упродовж віків учених цікавлять такі питання: коли і як народилася слов’янська писемність, чи мали наші пращури до цього якісь інші письменні знаки. Довгий час була поширена думка, що наша писемність з’явилася лише після хрещення Русі, коли з Візантії та Болгарії прийшли на Русь богослужебні книги.

докладніше...


21.05.2016

Моя Україна

У рамках проведення заходів до 25-ї річниці незалежності України в Сумській обласній дитячій бібліотеці ім. М.Островського 20 травня було проведено майстер-клас з виготовлення настінного панно «Карта України», мета якого – формування у дітей активної громадянської позиції та національно-патріотичної свідомості.

докладніше...


20.05.2016

З любов`ю до Тараса Шевченка

20 травня у рамках проведення обласних літературно-мистецьких заходів, присвячених 155-річчю перепохованню Тараса Шевченка, у Сумській обласній дитячій бібліотеці ім. М.Островського відбулася творча зустріч з талановитою українською поетесою, прозаїком, членом Національної спілки письменників України, Асоціації українських письменників, Національної спілки журналістів України, людиною з глибокими національними традиціями – Галиною Тарасюк, і поетесою, членом Сумської організації Національної спілки письменників України, Тамарою Герасименко.

докладніше...


20.05.2016

Знавці рідного краю

20 травня у рамках проведення заходів до 25-річчя Незалежності України відбулася чергова скайп-зустріч користувачів Сумської обласної дитячої бібліотеки ім. М.Островського на тему «Знавці рідного краю». Цього разу зустрілись учні 4-Б класу Сумського НВК № 42 з користувачами Кролевецької районної дитячої бібліотеки, учнями 4-В класу ЗОШ №5. Сумчани «мандрували» до рушникового міста Кролевець, кролевчани – до чарівного міста Суми.

докладніше...


19.05.2016

Зоряне сяйво країн Європи

Напередодні Дня Європи, яке відзначається в Україні у кожну третю суботу травня, у Пункті вільного доступу до Інтернет Сумської обласної дитячої бібліотеки ім. М.Островського відбулася «Заочна подорож Європою», учасниками якої стали учні 7-Б кл. ЗОШ № 4. Під час віртуальної мандрівки діти розширили свої знання про історію виникнення свята, а також заочно відвідали Францію, Італію, Германію, Швецію, Швейцарію, інші країни, та дізналися багато цікавого про країни, а також, що між мешканцями Європи є дуже багато спільного.

докладніше...16.05.2016

Юні книгомани Сумщини у Львові

12-15 травня цього року у Львові, «місті літератури ЮНЕСКО», відбувся фестиваль дитячого читання «Книгоманія-2016», в якому взяли участь близько 50 найкращих читачів України. Нашу область представляли Дмитро Заєць (обласна дитяча бібліотека ім. М. Островського) та Наталія Калантаєнко (Конотопська центральна дитяча бібліотека).

докладніше...


12.05.2016

Мама – найкраща людина у світі
Мама! Скільки спогадів, тепла і ласки таїть це магічне слово. Це перше слово, сказане нами, на все життя залишається дорогим у серці.
У травні, коли природа вже повністю прокинулося від сну, коли дзвенить у блакиті пісня жайворонка, теплий весняний вітер приносить свято Матері, яке ще називають святом Божої Матері, матері України і нашої земної матері. Адже саме вони є тими чистими джерелами, з котрих людина живиться від першого свого подиху до останніх днів життя.

докладніше...


Image 2

28.04.2016

Я малюю писанку на щастя, на долю, на віки вічні!
Під такою назвою фахівці Сумської обласної дитячої бібліотеки ім. М.Островського спільно з благодійною організацією «Благодійний фонд «Сагасітас – Україна», яка започаткувала проект «Допомога дітям, що постраждали від АТО», і волонтерами провели напередодні Великодня для дітей проекту Children-ATO (діти учасників і загиблих у зоні проведення АТО, діти-переселенці з Донецької та Луганської областей), творчу майстерню з виготовлення писанок «Декупаж на писанці».

докладніше...


27.04.2016

Чорнобиль – 30 років трагедії
30 років тому 26 квітня 1986 року сталася найбільша техногенна аварія в історії людства. О першій годині 23 хв., коли всі спали безтурботним сном, над четвертим реактором Чорнобильської атомної електростанції несподівано спалахнуло велетенське полум’я. Здригнулася земля. Стався вибух. На ліквідацію наслідків аварії було кинуто великі людські сили і техніку. У зоні ЧАЕС працювало 260 тисяч людей. Із 30-кілометрової зони було евакуйоване населення.

докладніше...


21.04.2016

Дерево книжкових вподобань
Протягом місяця радувала всіх, хто приходив на абонемент відділу обслуговування учнів 5-9 класів, виставка-інсталяція «Дерево книжкових вподобань», яка стала своєрідним місцем виявлення читацьких уподобань. Таку форму проведення міні-опитування серед користувачів задумали і втілили в життя фахівці абонементу відділу, уникаючи стереотипів і шаблонів. Кожній стрічці відповідала поличка з книгами за різними жанрами.

докладніше...


15.04.2016

Мандруємо до королівства «ABC»
Знання іноземної мови відкриває перед людиною широкі можливості – чим більше мов вона знає, тим більші у неї можливості: і на ринку праці, і в подорожах, і у спілкуванні з цікавими людьми з інших куточків світу. У сучасному житті знання іноземних мов не лише дає змогу людині почуватися більш успішною, а й з легкістю руйнує межі та робить світ довкола яскравішим. Нині важливим є вивчення англійської мови, оскільки саме вона є міжнародною, мовою великої літератури та технічного прогресу людства.

докладніше...


Image 2

14.04.2016

Юні книгомани Сумщини
14 квітня у Сумській обласній дитячій бібліотеці ім. М.Островського під гаслом «Якщо читає дитина, Україна буде вільна та єдина» відбувся заключний етап обласного туру конкурсу дитячого читання «Книгоманія – 2016», який проводиться вже дванадцятий рік поспіль з ініціативи громадської організації «Форум видавців» та за підтримки управління культури і туризму Сумської обласної державної адміністрації. Це справжне свято для тих, хто любить книгу і читання.

докладніше...


08.04.2016

Книгомани – 2016
8 квітня в Сумській обласній дитячій бібліотеці ім. М.Островського відбувся відбірковий етап обласного туру Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія – 2016». За почесне звання «Кращий читач бібліотеки – 2016» та право участі в обласному турі улюбленого конкурсу української дітвори змагалися 30 юних читайликів з різних шкіл міста, учні 6-7 класів, найактивніші користувачі обласної дитячої бібліотеки.

докладніше...


31.03.2016

Світ захоплень письменниці Анни Коршунової
У рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання в Сумській обласній дитячій бібліотеці ім. М.Островського відбулася зустріч учнів 8-го класу ЗОШ №4 з Анною Коршуновою, журналістом, викладачем, дитячою письменницею, автором дитячих казок, оповідань, п’єс, членом Національної спілки журналістів України та Національної спілки письменників України.

докладніше...


28.03.2016

«Цінуймо книгу як найбільшу святість»
Під таким гаслом з 28 березня по 03 квітня 2016 року в Сумській обласній дитячій бібліотеці проходитиме Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Його урочисте відкриття розпочалося в бібліотеці 28 березня бібліошоу «Це знають дорослі, і знають це діти: книжкова країна найкраща у світі».

докладніше...


22.03.2016

«Метелики на крильцях весну до нас несуть»
Світ дитячої творчості не втомлюється зачаровувати та дивувати. Цей світ, такий барвистий і життєлюбний, робить нас не байдужими, наділяє добром, радістю милування незвичною красою.

докладніше...


ПЛАН
проведення Всеукраїнського тижня дитячого читання
«Цінуймо книгу як найбільшу святість»
28 березня – 3 квітня 2016 року

04.03.2016

Воістину небесна і земна
Ось і бібліотекарі абонементу відділу обслуговування учнів 5-9 класів Сумської обласної дитячої бібліотеки ім. М.Островського презентували для своїх маленьких дівчаток, лагідних матусь, турботливих бабусь виставку-інсталяцію «Воістину небесна і земна», присвячену чарівній красуні-весні і найкращому, найсвітлішому жіночому святу.

докладніше...


03.03.2016

Весна – прекрасна пора року, яка завжди асоціюється з красою і відродженням, а отже, з жінкою і материнством. Що може бути прекрасніше за материнську любов?
Де б ми не були, материнська молитва завжди летить попереду, захищає нас, оберігає і підтримує. Світ існує завдяки любові і наше життя не має сенсу без неї. Яке б небо не розкинулось над жінкою, які б вітри її не обвівали, в якій країні вона б не народилась, бути мамою, так само природно як розквітати квітам навесні, як дихати, як жити.


Image 2

29.02.2016


26.02.2016

Мистецькі посиденьки
У нашому календарі є ряд свят, які присвячені тим чи іншим представникам тваринного світу. У цьому ряду впевнено стоїть Міжнародний День котів, який відзначається всіма любителями цієї прекрасної тварини в перший день весни – 1-го березня. Ця дата «законно належить» до свята кішок і котів по всьому світу, так як початок весни спокон віків змушує всіх нас, любителів і не любителів цього виду, звертати особливу увагу на численні «виступи, симпозіуми та конференції», які проводяться цими представниками тваринного світу в безпосередній близькості до тих, кому вони найбільше довірилися і з ким вони зволіли йти по всій землі.

докладніше...


25.02.2016

Хвостаті улюбленці
1 березня - Всесвітній день котів. Наші найдавніші супутники й улюбленці - коти, напевно найпоширеніші і популярні герої казок, легенд і міфів. Світ котів, їх характерів, цікавих особливостей і звичок неймовірно різноманітний. Навряд чи можна знати абсолютно все про цих вражаючих істот. Пропонуємо вам знайти свого улюбленого кота:

докладніше...


24.02.2016

Шановні користувачі!
До вашої уваги відеореклама серії книг американського письменника Ріка Ріордана «Персі Джексон», які стали надзвичайно популярними в усьому світі…

докладніше...


19.02.2016

Рідній мові присвячується
До Міжнародного дня рідної мови фахівці Сумської обласної дитячої бібліотеки ім. М. Островського підготували і провели для своїх юних користувачів цикл пізнавальних заходів.

докладніше...

19.02.2016

У нашім місті недалеко гарна є бібліотека
20 лютого 2016 року Сумська обласна дитяча бібліотека ім. М.Островського святкує свій 95-й день народження.
До цієї поважної дати в бібліотеці 18 лютого проведено феєрію заходів «Святкуймо з бібліотекою». Один із них – бібліоквест «У нашім місті недалеко гарна є бібліотека», учасниками якого стали учні 1-А класу ЗОШ №4. Під час заходу діти дізналися цікаві факти з історії бібліотеки, про людей, які беруть участь у створенні друкованого дива, познайомилися з героями книг, які оселилися в бібліотеці за ці довгі роки її існування.

докладніше...


19.02.2016

Олександр Шапаренко: на гребені хвиль
Під такою назвою 18 лютого у Сумській обласній дитячій бібліотеці відбулася зустріч з дворазовим олімпійським чемпіоном Олександром Шапаренко. Юні читачі бібліотеки та її працівники мали унікальну можливість поспілкуватися з людиною-легендою, слава про якого у 60-70 роках линула усіма континентами земної кулі, людиною, яка принесла світову славу нашому рідному місту, переконливо довівши, що й за сотні кілометрів од гомінких столиць і великих міст, можна досягати найвищих спортивних вершин.

докладніше...


18.02.2016

Лютневі вернісажі
Відділ естетичного виховання Сумської обласної дитячої бібліотеки ім. М.Островського презентує лютневі вернісажі учнів Сумської дитячої художньої школи ім. М.Лисенка «Всі кольори веселки» (викладач Суркова Т.М.) та вихованців НВК № 42, членів гуртка «Чарівний пензлик» (керівник Пушкар С.І.) – «Ось яка вона – зима!».

докладніше...


18.02.2016

Афганська війна. Як це було
Далекий грудень 1979 року… Далека та чужа країна Афганістан… Безглузда війна… Скільки смертей, скільки горя. Проте ця безглуздість не применшує героїзму наших воїнів там, в афганському пеклі.

докладніше...
16.02.2016

Лютневий сніг весною пахне
У кожного місяця є свої свята, що найповніше освячують ту чи іншу пору року. Якщо січень знаменитий насамперед трьома святами – Різдвом, Василем (Новим роком) та Водохрещєю, то лютий може похвалитися лише одним – Стрітенням, котре припадає на середину місяця – 15 лютого.

докладніше...


15.02.2016

Фантазії на тему кохання
14 лютого 2016 року у День Святого Валентина фахівці Сумської обласної дитячої бібліотеки ім. М.Островського спільно з благодійною організацією «Благодійний фонд «Сагасітас – Україна», яка започаткувала проект «Допомога дітям, що постраждали від АТО», і волонтерами провели конкурсно-розважальну програму «Фантазії на тему кохання», учасниками якої стали діти-переселенці з Луганської та Донецької областей.

докладніше...


12.02.2016

Любов, Вірність, Кохання…
Кохання – найкраще, що дано людині. Перед закоханими постають тисячі запитань, які однаково хвилюють і геніїв, і звичайних людей. Запитання, на які ні в якому словнику не знайдеш відповіді. Так, словники тут не допоможуть. А от незвичайна книга – книга-кохання – у цій ситуації якраз до речі. Це єдина книга, яка залишається непрочитаною, хоч скільки б її не читали і не перечитували.

докладніше...


03.02.2016

«Книга – серце бібліотеки»
Під такою назвою в Сумській обласній дитячій бібліотеці ім. М.Островського організована книжкова-виставка-інсталяція. Крокуючи в ногу з часом, бібліотекарі абонементу обслуговування учнів 5-9 класів вже не вперше створюють такі чудові виставки. Дійсно, книга – це серце бібліотеки, це ніби пульсуючий «радар», без якого існування бібліотеки просто не можливе.

докладніше...


28.01.2016

«Війна, що змінила Рондо»
Звертаємо Вашу увагу на чудову дитячу книгу «Війна, що змінила Рондо» (автор Творча майстерня «Аграфка»), яка на цей час уже має 4 відзнаки: є переможцем конкурсу Bologna Ragazzi Award 2015 і премії «ЛітАкцент року – 2015» у номінації «Поезія і проза для дітей»; здобула спеціальну відзнаку журі в категорії Нові Горизонти (NewHorizons); увійшла до щорічного каталогу книжкових рекомендацій у галузі міжнародної дитячої та юнацької літератури «Білі круки – 2015» («White Ravens 2015»).

докладніше...
25.01.2016

Вітаємо нашого земляка, журналіста, письменника, автора книги «2014» Владислава Івченко із здобуттям премії «ЛітАкцент року – 2015» і бажаємо подальших творчих успіхів.22.01.2016

Видатні українці за кордоном
Тисячі українців були змушені шукати кращої долі за кордоном. Але навіть у чужих країнах вони пам'ятали про своє походження та змогли вразити світ своїм талантом.
Українці обіймали важливі посади в чужих країнах, підкоряли космос та високу моду, знімалися в найкращих фільмах та робили важливі наукові відкриття для людства.
Дізнайтеся про українців, які прославили нашу державу на весь світ, переглянувши слайд-презентацію «Увінчані славою».


Програма заходів
"Мозаїка
книжкового літа"
план заходів


Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

Сторіччя Української революції
1917-1921 рр.


Скарб Ярослава Мудрого

Сумщина олімпійська

Україна та українці

Краєзнавчий атлас Сумщини

Рік англійської мови

Бібліотеці - 95

Благодійні акції
Анализ веб сайтов