Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu14
Menu3
Menu3

Архив новин за 2015 рік

Січень * Лютий * Березень * Квітень * Травень * Червень
Липень * Серпень * Вересень * Жовтень * Листопад * Грудень

Привітання з Новим Роком


30.12.2015

А сьогодні у нас бал – новорічний карнавал
Є свято особливе, на нього чекають усі – і дорослі, і діти. Це свято – Новий рік, яке у кожного пов’язане з радісними сподіваннями, добрими змінами у житті, новими враженнями та сюрпризами. Одним із таких сюрпризів став для користувачів бібліотеки новорічний ранок «А сьогодні у нас бал – новорічний карнавал», героями якого були королева фей Клеріан, фея Заріна, морські пірати, Дід Мороз і Снігуронька, ролі яких майстерно виконали фахівці бібліотеки.

докладніше...


24.12.2015

Кожен знає назву свята. Будем Новий Рік стрічати!
Особлива увага у святкові грудневі дні приділяється дітям з особливими потребами. Хто, як не вони, щиро вірять у Святого Миколая, новорічну казку, доброго Діда Мороза та привітну Снігуроньку.

докладніше...


23.12.2015

Сніговик-книговик
За Вікіпедією, Сніговик – проста скульптура, створювана взимку здебільшого дітьми, яка зліплюється з снігових кульок. А ось у Сумській обласній дитячій бібліотеці ім. М.Островського «зліпили» сніговика, а точніше – «книговика» дорослі, працівники абонементу обслуговування учнів 5-9 класів. Поруч з «книговиком» виросла і «книжкова ялинка», яка складена більше, ніж з 200 книг зеленого кольору. Мета виставок-інсталяцій, які будуть протягом новорічно-різдвяних свят милувати око користувачів, –залучення користувачів до читання, книги і бібліотеки.

докладніше...


22.12.2015

Вітер пригод
Світ пригодницьких творів настільки цікавий і насичений, що приваблює увагу дітей. Для багатьох, хто читає такі книги в дитинстві – пригоди та її герої запам’ятовуються на все життя.
«Вітер пригод» – саме під такою назвою відбулося останнє, у цьому році, засідання клубу «Кмітливих і допитливих». Про дивовижні пригоди, про долі надзвичайних людей, про книги, які варто прочитати, щоб відчути дух захоплюючих пригод, йшла мова на засіданні Клубу. Учасники заходу згадували відомих письменників пригодницького жанру та найцікавіші твори, з великим захопленням ділилися своїми враженнями про прочитані твори.

докладніше...


21.12.2015

     Музична вітальня «Нота за нотою»
Хто з нас не любить отримувати подарунки, та ще й на Святого Миколая чи Новий рік? Кожна дитина щороку нетерпляче очікує на них. Цього грудня музична вітальня відділу естетичного виховання підготувала незвичайні «живі» сюрпризи для своїх користувачів.

докладніше...


11.12.2015

Всеукраїнський тиждень права
Сьогодні, коли Україна пише нову сторінку своєї історії, коли відроджується національно-патріотичний дух народу, коли ціна незалежності країни – життя багатьох тисяч людей, – поняття «Право», «Справедливість», «Закон» потребують іншого, оновленого ставлення кожного громадянина-патріота. А особливо це стосується юні. Діти повинні знати закони, за якими живе держава, знати свої права та обов'язки, щоб знайти вірний шлях до мирного, успішного, щасливого завтра.

докладніше...


09.12.2015

     Сила закону
У рамках Всеукраїнського тижня права та до Дня прав людини, який відзначається щорічно 10 грудня, у Пункті вільного доступу до Інтернету Сумської обласної дитячої бібліотеки ім. М.Островського 8 грудня була проведена віртуальна мандрівка «Сила закону». Її учасниками стали учні 5-х класів ЗОШ № 6.

докладніше...


04.12.2015

     Низький уклін і тричі "СЛАВА!" Вам, українські захисники!
6-ого грудня – День Збройних сил України. Традиційно в цей день ми вшановуємо всіх військових. Нині, коли українська армія доводить вірність Батьківщині, захищаючи її рубежі і свій народ, це свято стало символом справжньої мужності, героїзму і відваги. Сьогодні український воїн – це шанована людина в Україні, надійний захисник, відданий патріот і людина, для якої честь, свобода і незалежність далеко не порожній звук, адже кожен з них захищає територіальну цілісність і суверенітет своєї держави.

докладніше...


03.12.2015

     Право від «А» до «Я»
З 07 по 11 грудня 2015 року у бібліотеці в рамках Всеукраїнського тижня права для юних користувачів буде проведено цикл різнопланових заходів превентивного характеру, спрямованих на підвищення рівня правової культури дітей. Серед них: інформаційна година «Сила закону», юридичне лото «Право від «А» до «Я», правова абетка «Свої права ти добре знай, їх цінуй і поважай», бесіда-порада «Як уникнути кримінальної ситуації» (засідання лекторію «Юні знавці права») тощо. До заходів в бібліотеці організовані книжкові виставки та тематичні полички «Порушення прав у казках», «Право і закон», «Великі права маленької дитини» та постійно діючій стенд «Права дитини».


03.12.2015

     Ти – особливий! Твоя творчість потрібна людям
До зимових свят залишилось не так вже і багато часу, настає пора приємних клопотів і хвилювань. Кожен планує потішити близьких і рідних приємними сюрпризами. Не стала виключенням і Сумська обласна дитяча бібліотека ім. М.Островського.

докладніше...


27.11.2015

      Роль і місце бібліотеки у формуванні національної свідомості юних користувачів
      Під такою назвою 26 листопада на базі обласної дитячої бібліотеки ім. М.Островського на виконання наказу управління культури і туризму Сумської обласної державної адміністрації відбулося обласне проблемно-цільове навчання, метою якого було підвищення фахового рівня бібліотечних працівників Сумщини.
      У роботі заходу взяли участь заступники директорів централізованих бібліотечних систем, методисти по роботі з дітьми, завідувачі дитячих відділів та відділів обслуговування користувачів-дітей міських і районних бібліотек з усіх регіонів Сумщини.

докладніше...


20.11.2015

      Великі права маленької дитини
      З нагоди Всесвітнього дня дитини, який відзначається 20 листопада, в Сумській обласній дитячій бібліотеці ім. М.Островського проведено низку заходів, серед яких: юридичне лото «Право від «А» до «Я», виховна година «Хай посмішка ніжить дитячі вуста», інформіна «Твій голос має значення», галерея мистецтв «Дитячий портрет у творах українських художників», метою яких було ознайомлення дітей з основними положеннями Конвенції ООН про права дитини, формування у них навичок використання отриманих знань при вирішенні реальних життєвих ситуацій та попередження про відповідальність, яку вони несуть при порушенні законів України.

докладніше...


20.11.2015

      З Україною в серці: від Помаранчевої революції до Революції Гідності
      21 листопада Україна святкує День Гідності та Свободи.
      До цієї визначної дати в Сумській обласній дитячій бібліотеці ім. М.Островського розгорнута книжкова виставка-інсталяція «За Україну, за її волю», на якій представлені книги та періодичні видання про дві революції, які пробудили в душах українців ту національну єдність та свободолюбність, які притаманні їм з давніх часів, про патріотизм і мужність людей, які виступили на захист демократичних цінностей, про Героїв Небесної сотні та сумчан, які загинули за свободу і територіальну цілісність України. Біля виставки проводяться бесіди та огляди представлених документів.

докладніше...


09.11.2015

      Творимо! Видумуємо! Пробуємо!
      06 листопада 2015 року у відділі естетичного виховання Сумської обласної дитячої бібліотеки ім. М.Островського відбулася презентація виставки «Дивосвіт творчої магії», на якій представлені творчі роботи переможців І етапу обласного огляду-конкурсу любительських об’єднань та клубів за інтересами, що діють у клубних закладах комунальної форми власності – любительського об’єднання «Казковий світ» Садівського сільського будинку культури.

докладніше...


09.11.2015

      Без мови немає народу, як сонця без сяйва й тепла
      Кожен народ безмежно любить свою мову, називає її рідною, материнською, єдиною. Та тільки українці називають її солов’їною, калиновою, барвінковою. А чому саме так, члени клубу сімейного читання «Тато, мама і я – читаюча сім’я» виясняли на своєму черговому засіданні, яке пройшло 8 листопада 2015 року у формі літературно-поетичного ранку «Без мови немає народу, як сонця без сяйва й тепла» і було присвячене Дню української писемності та мови.

докладніше...


28.10.2015

      Дивосвіт творчої магії
      Під такою назвою 27 жовтня 2015 року у відділі естетичного виховання Сумської обласної дитячої бібліотеки ім. М.Островського відкрилася виставка творчих робіт переможців І етапу обласного огляду-конкурсу любительських об’єднань та клубів за інтересами, що діють у клубних закладах комунальної форми власності, – любительського об’єднання «Казковий світ» Садівського будинку культури (керівники Крячко О. та Деркач В.).

докладніше...


27.10.2015

      Осінь по садочку ходила
      В різні пори року приваблива Земля. Але осінь особлива. Вона чарує своїми неймовірними кольорами, своїм багатством, журавлиними ключами, які неодмінно повернуться, а які ясні, глибокі зорі осінніми ночами. Кожний місяць особливий в осінній порі, у кожного свої прикмети, свої прислів’я, свої дарунки.

докладніше...


23.10.2015

      Казкар з Італії
      Любі наші читайлики!
      23 жовтня 1920 року у північно-італійському містечку Омен, в сім'ї власника маленької пекарні народився хлопчик Джанні, якому судилося стати одним з найкращих казкарів Італії. Про деякі моменти його життя та творчості ви можете дізнатися, переглянувши електронну презентацію «Казкар з Італії».

докладніше...


22.10.2015

      Поет совісті народу
      Борис Олійник належить до найпопулярніших поетів, без яких не можна уявити сучасну українську літературу. І сьогодні Борис Ілліч Олійник, по суті, єдиний зі свого покоління, хто працює на повну потужність дарованого Богом і особисто заявленого таланту, спектрально аналізуючи все, що діється в суспільстві і в душі народу. З якимось особливим даром бачення він завжди ішов попереду, за ним звіряли свій вибір багато молодших і старших побратимів. Воістину життя цієї людини – своєрідний пролог для суспільства.

докладніше...


22.10.2015

      Дослідник Берестецької битви
      19 жовтня 2015 року виповнилося 100 років від дня народження Ігоря Кириловича Свєшнікова (1915 – 1995) – дослідника літописного Звенигорода і Берестецької битви, українського археолога, доктора історичних наук.
      З нагоди ювілею у відділі обслуговування учнів 5-9 класів було проведено інформаційне повідомлення «Ігор Свєшніков - дослідник Берестецької битви».

докладніше...


15.10.2015

      Величне ім’я – захисник України
      Напередодні Дня захисника України, що відзначається в Україні 14 жовтня, фахівці Сумської обласної дитячої бібліотеки ім. М.Островського провели для учнів 8-А і 5-Б ЗОШ №13 годину патріотичного виховання «Сьогодні славить вся країна своїх синів – захисників», яку доповнювали слайд-презентація «Пам`ять про вас не вмре, не загине» (про сумчан, загиблих на Майдані та в зоні АТО) та огляд літератури біля виставки-спогаду «Уклін – живим, загиблим – слава!».

докладніше...


15.10.2015

      Де козак, там і слава
      13 жовтня 2015 року до Дня українського козацтва у Пункті вільного доступу до Інтернету Сумської обласної дитячої бібліотеки ім. М.Островського проведено захід «Де козак, там і слава» з учнями 6-А класу ЗОШ № 4. Це захоплива подорож-гра в історію українського козацтва у вигляді перегонів. Діти поділилися на козацькі курені «Побратими», «Чайка», «Козацька шабля» і «Гетьман». На них чекав ряд завдань, які вони повинні були виконати на комп’ютері та шукати інформацію в Інтернеті.

докладніше...


09.10.2015

      Свої права ти добре знай, їх цінуй і поважай!
      Правове виховання користувачів-дітей займає чільне місце у роботі Сумської обласної дитячої бібліотеки ім. М.Островського. Одним із критеріїв роботи бібліотеки з правового виховання дітей є формування у них шанобливого ставлення до закону, порядку, нетерпимості до порушень законності та правопорядку, викорінення шкідливих звичок, ознайомлення з Конвенцією ООН про права дітей. Саме цьому і був присвячений Тиждень правових знань, який проходив в бібліотеці з 05 по 09 жовтня 2015 року.

докладніше...


01.10.2015

      Бібліотека запрошує на побачення
      30 вересня всі бібліотечні заклади України святкували Всеукраїнський день бібліотек. З нагоди цього свята в обласній дитячій бібліотеці був проведений День відкритих дверей «Бібліотека запрошує на побачення».

докладніше...План
проведення Дня відкритих дверей


22.09.2015

      Йшли в похід партизани
      22 вересня, у День партизанської слави, з почуттям безмежної подяки й любові ми віддаємо данину поваги ветеранам антифашистського опору: колишнім підпільникам і партизанам, захисникам і визволителям рідної землі – усім, кого ми з гордістю називаємо народними месниками.

докладніше...


22.09.2015

      Портрет улюбленої квітки
      22 вересня п.р. у відділі естетичного виховання Сумської обласної дитячої бібліотеки ім. М.Островського в рамках циклу заходів «Творчі діти – України квіти» відкрилась для перегляду виставка творчих робіт учнів Сумської дитячої художньої школи ім. М.Лисенка «Портрет улюбленої квітки».

докладніше...01.09.2015

      Нехай до успіхів щодня пливе кораблик наш «Знання»
      Під такою назвою в Сумській обласній дитячій бібліотеці ім. М.Островського 1 вересня пройшов День знань, який розпочався Першим у 2015/2016 навчальному році уроком «Ми – нація єдина!».

докладніше...


26.08.2015

      Книга на екрані
      Завжди цікаво перечитувати улюблені книги, але не менш приємно переглядати приголомшливі екранізації творів, від яких просто захоплює дух. Коли читаєш книгу - не тільки дитячу, а взагалі будь-яку - уява буквально з перших сторінок, іноді навіть не ґрунтуючись ні на яких описах, малює образи героїв книги. Фільм, знятий за книгою, іноді підносить сюжет і образи героїв дуже вдало, а інколи розчаровує. Проте деякі екранізації дитячих книг виявляються дуже вдалими і залишають після їх перегляду бажання навіть прочитати книгу.

докладніше...


25.08.2015

      Моя найкраща в світі Україна
      До 24-ї річниці Незалежності України у відділі обслуговування користувачів молодшого віку Сумської обласної дитячої бібліотеки ім. М.Островського для вихованців НВК «Просперітас» був проведений літературний ранок «Моя найкраща в світі Україна, я щиро й віддано тебе люблю».

докладніше...


19.08.2015

      Свято Спаса святкуємо – радість всім даруємо
      Серпень багатий святами. У цей місяць відзначається цілих три Спаса, які присвячені дарам природи: Медовий, Яблучний і Горіховий. З усіх спасів люди виділяють саме Яблучний, тому що він багатий прикметами і має різноманітні традиції святкування. Тому, 19 серпня Сумська обласна дитяча бібліотека ім. М. Островського приготувала для своїх відвідувачів справжнє «частування» з ароматом яблук і книжок.

докладніше...


13.08.2015

      У деякому царстві, квітковій країні
      Квіти є найпрекраснішим витвором природи. Вони вражають нас найтоншими пахощами, милують найрізноманітнішими кольорами. Квіти, як і музика, створюють піднесений настрій, окрилюють. Віддавна вони були для людини символом її почуттів, думок. Про них складали легенди, оповідання, їх оспівували у піснях і поемах.

докладніше...


28.07.2015

      Хреститель Руси-України
      У 2015 році виповнюється 1000 років від дня смерті князя Київського Володимира Великого. У зв'язку з цим Президент України Петро Порошенко підписав указ «Про вшанування пам'яті князя Київського Володимира Великого - творця середньовічної європейської держави Руси-України».

докладніше...


23.07.2015

      Літо і книга
      Найулюбленіша пора всіх дітей триває. Подорожі далекі і близькі, зустрічі з старими друзями та нові знайомства, відпочинок в дитячих оздоровчих таборах – ось що наповнює літні дні всіх маленьких жителів нашого міста. Та чи можна уявити навіть найцікавіший відпочинок без книг, без можливості побути поруч із своїми улюбленими героями, опинитися в загадкових, незвіданих краях.

докладніше...


26.06.2015

      Головний Закон держави
      Є дати, які укріплюють нації, виражають дух народу, символізують його славне минуле, сьогодення й майбутнє. До їхнього числа, безсумнівно, відноситься і День прийняття Конституції України, що відзначається щорічно 28 червня. Це одне із самих «молодих» свят сучасної України.

докладніше...


24.06.2015

      Літо з книгою і дитячою бібліотекою – це супер!
      Канікули, літо – найулюбленіша пора всіх дітей. Чимало хто мріє про відпочинок біля моря, дехто вирушить у захоплюючі подорожі до давно омріяних місць. На жаль, не у кожного є реальна можливість це здійснити, тому закономірно виникають питання: як відпочити з користю, чим зайнятися, адже літній відпочинок дітей – це не бездумне гаяння часу та байдикування. Сумська обласна дитяча бібліотека ім. М.Островського має широкі можливості для того, щоб зробити дозвілля дитини приємним, цікавим і пізнавальним.

докладніше...


09.06.2015

      Коронація слова – 2015
      Вітаємо давнього і щирого друга бібліотеки, улюблену письменницю сумської дітвори Анну Коршунову з перемогою в літературному конкурсі «Коронація слова – 2015». Оповідання Анни «Комп і компанія» отримало І премію в номінації «Прозові твори для дітей»
      Бажаємо подальших творчих успіхів!

докладніше...


02.06.2015

      Бібліотека запрошує на побачення
      Під такою назвою у бібліотеці було проведено День відкритих дверей, присвячений Міжнародному дню захисту дітей. Відомі героїні книжок німецької письменниці Нелє Моост – Моллі Махлюй та Труд Злуд, ролі яких майстерно виконали працівники бібліотеки, запросили юних користувачів, учнів 1-4-х класів ЗОШ №10, здійснити подорож магічним «Книжковим Експресом» до найбільшої дитячої бібліотеки області.

докладніше...


22.05.2015

      Знавці рідного краю
      Сумщина – овіяний легендами і славою край, край казкової природи. Наша область – скарбниця історико-культурних пам’яток і її пізнавально-туристський потенціал невичерпний. Безперечно, незабутні враження залишаться після відвідування міст Глухова, Тростянця і звісно ж Путивля - відомого ще з Х століття і оспіваного у давньоруській пам’ятці літератури «Слово о полку Ігоревім».

докладніше...


21.05.2015

      Сьогодні у бібліотеці – День вишиванки. Найменші користувачі бібліотеки, вихованці дошкільних закладів, їх вихователі та бібліотечні працівники долучилися до свята, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу.

докладніше...


20.05.2015

      Європейські перегони
      День Європи – це свято, яке з кожним роком стає все більш цікавим для українців, які прагнуть бачити себе в європейській демократичній державі, це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах. В Україні День Європи відзначають щорічно у третю суботу травня.

докладніше...


15.05.2015

      У дружній великій родині затишно кожній дитині
      Щороку п’ятнадцятого числа останнього весняного місяця на всій планеті відзначають дуже яскраве і тепле свято – Міжнародний день сім’ї.
      Міжнародний день сім’ї – це радісна і щаслива подія, свято, що об’єднує дуже близьких один одному людей.

докладніше...


14.05.2015

      Швеція – країна казки
      Хто не знає веселі історії про Малюка і Карлсона, Пеппі Довгопанчоху. Ці герої змалку знайомлять нас із загадковою країною – Швецією. Учні 7 класу ЗОШ № 4 у рамках циклу заходів «Європа очима українців» віртуально відвідали цю казкову країну.

докладніше...


07.05.2015

      Найкраща у світі, єдина, вона дарувала життя
      У травні, коли прокидається від сну природа, коли дзвенить у блакиті пісня жайворонка, теплий весняний вітер приносить Свято Матері.
      Мама! Мати! Матуся! Скільки спогадів, тепла і ласки таїть це магічне слово, бо називає людину, чия любов не знає меж. Це перше слово, мовлене нами, на все життя залишається дорогим у серці.

докладніше...


06.05.2015

      В атаку йшли не заради нагород
      Нелегке наше сьогодення не може заступити радості приходу весни, а разом з нею і Дня Перемоги над нацизмом у Європі. Цей день назавжди залишиться для нас затьмареним від гіркоти втрат і осяяний сонцем Перемоги. Його наближували, як могли, люди, котрим було дуже нелегко в ті вогненні літа і яким найважче сьогодні. Кожен з них, хто брав участь у тій війні, є героєм. Хтось рвався у бій під кулі, хтось працював на заводах до знемоги, інші рятували полонених і поранених. Кожен робив свій власний подвиг!

докладніше...


28.04.2015

      Духовна Біблія України
      26 квітня 1840 р. у Петербурзі за сприяння відомого українського письменника Євгена Гребінки вийшло перше пожиттєве видання творів Тараса Шевченка «Кобзар».
      Сьогодні під «Кобзарем» ми розуміємо збірку усіх творів геніального поета, проте у першому виданні містилося лише 8 робіт: «Перебендя», «Катерина», «Тополя», «Думка» («Нащо мені чорні брови»), «До Основ`яненка», «Іван Підкова», «Тарасова ніч», а також вірш, який став своєрідним епіграфом і видання, і всієї творчості Шевченка – «Думи мої, думи мої, лихо мені з вами». Його він написав спеціально для цієї збірки.

докладніше...


24.04.2015

      Патріотами не народжуються, ними стають
      На виконання плану роботи управління культури і туризму Сумської обласної державної адміністрації на 2015 рік 24 квітня в бібліотеці було проведено обласну скайп-конференцію «Патріотами не народжуються, ними стають».
      Від імені начальника управління культури і туризму Сумської обласної державної адміністрації О.Мельник всіх учасників професійної зустрічі привітала директор бібліотеки Л.Тогобіцька, яка побажала всім творчої праці, інноваційних і креативних знахідок в плані патріотичного виховання користувачів-дітей і миру.

докладніше...


24.04.2015

      Гудуть жорстокі дзвони квітня
      26 квітня 1986 року сталася найбільша техногенна аварія в історії людства - вибухнув четвертий реактор Чорнобильської АЕС, застогнала земля… Горів 4-й енергоблок.
      Ту мирну весняну українську ніч на берегах Прип’яті люди ніколи не забудуть. Кінець квітня був напрочуд теплим. Ця ніч була найтихішою і найтеплішою. Проте в ту саму ніч з 25-го на 26 квітня відлік часу став далеко не мирним. О першій годині 23 хв., коли всі спали безтурботним сном, над четвертим реактором Чорнобильської атомної електростанції несподівано спалахнуло велетенське полум’я. Здригнулася земля. Стався вибух.

докладніше...


23.04.2015

      Над Сулою журавлі летять
      «Моя біографія, друзі, сягає в далекі ті дні, коли мене бусол на лузі підкинув батькам навесні» – так не без гумору про себе розповідав Дмитро Білоус, який народився 24 квітня 1920 р. й ім’я якого відомо кожному, хто шанує красу літературного слова і творчість цього талановитого поета, перекладача, фольклориста.

докладніше...


20.04.2015

      Нота за нотою, казка за казкою…
      Немає, мабуть, на світі людини, яка б не любила музику. Це диво, що живе завжди поруч з нами. Музику слухають всі, та кожен обирає свою. А сюжети знайомих улюблених казок – це, напевно, найблагодатніший матеріал для створення музики для дітей.

докладніше...07.04.2015

      Мистецькі посиденьки
      06 квітня 2015 року до Сумської обласної дитячої бібліотеки ім. М.Островського на мистецькі посиденьки завітали члени гуртка вишивки «Барви України» Сумського міського центру патріотичного виховання.

докладніше...


02.04.2015

      Лишайтеся з нами, казки!
      Щороку, починаючи з 1967 року, у день народження великого казкаря Ганса Християна Андерсена, який став одним з найулюбленіших казкарів багатьох поколінь, відзначається Міжнародний день дитячої книги. Його святкування є наглядним показником того, що книга, яка створена саме для дитини, має великий вплив на формування її характеру та становлення як людини. Дитячі книги вбирають у себе дивовижний, невичерпний, чарівний світ, який дитина відкриває для себе саме завдяки книжці.

докладніше...

25.03.2015

    Галактика читайликів
      У рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання, що проходив в бібліотеці з 16 по 22 березня 2015 року під гаслом «Вклонімось книзі, мудрості віків», відбулося чергове засідання клубу сімейного читання «Тато, мама, я – читаюча сім’я». Членам клубу було запропоновано стати учасниками захоплюючого book-шоу «Галактика читайликів», адже всі вони і діти, і дорослі є справжніми поціновувачами книги, яка розкриває усі скарби знань, допомагає пізнати та зрозуміти навколишній світ і самих себе.

докладніше...17.03.2015

    Під українським небокраєм книгу люблять і читають
      З настанням весняних канікул у школярів приходить чудове свято – Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Це свято тих, хто творить книгу і тих, хто любить читати, свято письменників і видавців, бібліотекарів і читачів, веселих пригод і літературних відкриттів, зустрічей з цікавими людьми та героями книг.

докладніше...


22.02.2015

      Масляна, Масляна, яка ж ти мала, якби ж тебе сім неділь, а посту – одна!
      Масляна – давнє всенародне слов’янське свято, яке пов’язане з давнім народним звичаєм – проводами зими і зустріччю весни. А яка Масляна без млинців і веселих ігор? Тому і відзначали це дійство «Масляна, Масляна, яка ж ти мала, якби ж тебе сім неділь, а посту – одна!» 22 лютого в Сумській обласній дитячій бібліотеці ім. М. Островського з неабияким розмахом.

докладніше...20.02.2015

    Невгасима мова, слово незабутнє
      Доля кожного народу органічно пов’язана з долею його мови. Історія свідчить, що зі зникненням мови зникає й етнос. Зберігати і розвивати рідну мову може тільки сам народ. Про красу і велич рідної мови, про зв'язок історії мови з історією народу, про велику й давню дружбу, що існує між мовами різних народів світу йшла мова під час заходів, що були проведені в обласній дитячій бібліотеці ім. М. Островського до Міжнародного дня рідної мови.

докладніше...

18.02.2015


    Здорове життя – успіх буття!
      16 лютого 2015 року у Сумській обласній дитячій бібліотеці ім. М. Островського відкрилася для перегляду виставка творчих робіт переможців щорічного обласного конкурсу «Здорове життя – успіх буття» Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю.

докладніше...


День Святого Валентина в бібліотеці


11.02.2015

    Афганістан. Дорогами війни.
      За понад тисячолітню історію мільйони синів і дочок нашого народу поклали свої голови в нескінченних війнах та воєнних конфліктах як захищаючи рідну землю, так і в жорстоких війнах за інтереси чужих держав і правителів. Однією з чорних сторінок для українців, які тоді служили в Радянській Армії, стала участь наших співвітчизників у кривавій неоголошеній війні в далекій середньоазіатській країні – Афганістані. Та страшна війна розтяглася на довгих 10 років. В ній загинуло понад 15 тисяч наших солдат, 35 тисяч було поранено, тисячі потрапили в полон.

докладніше...


03.02.2015

    Трагічна доля українського соловейка
      03 лютого 2015 року фахівцями Сумської обласної дитячої бібліотеки ім. М.Островського в рамках цільової програми "Акорди творчого єднання" для учнів 10-х класів Сумської обласної гімназії-інтернату для талановитих та творчо обдарованих дітей проведено літературно-музичний вечір «Трагічна доля українського соловейка», присвячений 115-річчю від дня народження Оксани Петрусенко, української оперної та концертної співачки.

докладніше...


Увага!

    З 06 лютого розпочинається обласний проект на кращу електронну презентацію "Перемозі присвячується""29.01.2015

    Понад все вони любили свій коханий край
      29 січня – День пам’яті героїв Крут. Крути – це назва невеликої станції, що розташована на Чернігівщині уздовж лінії Москва-Бахмач-Київ – саме там, у 1918 році відбувся бій, який на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність. Крути – це кривавий зойк юного українського студентства, яке свідомо в січні 1918 року пішло супроти озвірілих більшовицьких банд генерала Муравйова і поклало у нерівному бою під Крутами за волю України найдорожче – життя.

докладніше...


22.01.2015

      Ми – українці
      22 січня в день великого державного свята Соборності України фахівцями відділу обслуговування користувачів молодшого віку Сумської обласної дитячої бібліотеки ім. М.Островського для учнів 4-А класу ЗОШ №24 було проведено літературно-музичне свято «Ми – українці».

докладніше...


22.01.2015

      Наша єдність – назавжди!
      День 22 січня увійшов до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України.
      Це свято символізує єдність українських земель. І хоча державі тоді не вдалося зберегти єдність і незалежність, акт злуки став реальним втіленням вікової мрії українців про свою суверенну державу.

докладніше...


21.01.2015

      Як не любити зими сніжно-синьої
      Зима… Не тільки діти, але й дорослі люблять чарівницю-зиму за її веселі свята. Саме звичаям і традиціям святкування зимових свят було присвячене засідання клубу «Кмітливих і допитливих», що відбулося 18 січня 2015 року у відділі обслуговування учнів 5-9 класів бібліотеки.

докладніше...


15.01.2015

      Зима іде – свята веде
      «Зима іде, свята веде», – так кажуть у народі. І дійсно, ця пора року багата на веселі та яскраві свята.
      Майже цілий рік усі – й дорослі, й малята – з нетерпінням очікують День Святого Миколая, Новий рік, Різдво, Водохреща та інші урочисті дні, які несуть із собою веселощі та розваги, ігри, співи та танці. А ще, це дні милосердя, доброти, всепрощення, вони єдині в усьому календарному циклі, коли люди, наче з мовчазної згоди, вільно розкривають одне одному серця.

докладніше...


14.01.2015

      Сьогодні, у день Василя, юні посівальники, наші читачі, «засіяли» в бібліотеці і побажали всім миру, здоров’я, щастя і всіляких гараздів.

Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

Сторіччя Української революції
1917-1921 рр.


Скарб Ярослава Мудрого

Сумщина олімпійська

Україна та українці

Краєзнавчий атлас Сумщини

Благодійні акції
Анализ веб сайтов