Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu14
Menu3
Menu3

Архив новин за 2014 рік

Січень * Лютий * Березень * Квітень * Травень * Червень
Липень * Серпень * Вересень * Жовтень * Листопад * Грудень


17.12.2014

      Новорічно-різдвяні свята в Україні
      19 грудня – День Святого Миколая. Це день, до якого ретельно готуються дорослі, і який з нетерпінням очікують дітлахи, адже зазирнувши під подушку, вони можуть переконатися, що дива трапляються. У цей день кожна дитина чекає на хоча б невеличкий подаруночок від доброго старця – Святого Миколая. А тим дітям, які опинилися у скрутних життєвих обставинах, найбільше потрібна прихильність Святого та щира підтримка дорослих.

докладніше...


Дорогі діти!
Запрошуємо вас взяти участь у заходах до Дня Святого Миколая.
З планом заходів можете ознайомитися у відео-роліку.


10.12.2014

      «Знай свої права, дитино!»
      Право, закон супроводжують людину все життя. Щоб уміло і правильно користуватись своїми правами і добре виконувати свої обов’язки, не порушуючи прав і законних інтересів інших, треба їх знати. З метою популяризації правових знань серед дітей, виховання правової культури юного покоління, профілактики правопорушень серед дітей і в рамках проведення Всеукраїнського тижня права в Сумській обласній дитячій бібліотеці ім. М.Островського підготовлено і проведено цикл заходів.

докладніше...


24.11.2014

      «Знавці рідного краю»
      Кожній людині притаманна любов до рідного краю, «малої Батьківщини», як ми часто величаємо непримітну краплинку на карті, де з'явилися на світ. Чуття Вітчизни супроводжує нас усе життя і є одним із найсвітліших і найсвятіших.

докладніше...


24.11.2014

      Великі права маленької дитини
      З нагоди Всесвітнього дня дитини в Сумській обласній дитячій бібліотеці ім. М. Островського було проведено низку заходів, які спрямовані на ознайомлення дітей з основними положеннями Конвенції ООН про права дитини, формування у них навичок використання отриманих знань при вирішенні реальних життєвих ситуацій та попередження про відповідальність, яку вони несуть при порушенні законів України.

докладніше...


24.11.2014

      Свої права ти добре знай, їх шануй і захищай
      Під такою назвою у Сумській обласній дитячій бібліотеці ім. М. Островського відбувся літературно-мистецький квест, учасниками якого стали учні 3-Б класу НВК № 42. Розпочався захід зі знайомства з книжковою виставкою-подорожжю «Порушення прав у казках». Прослухавши огляд літератури, представленої на виставці, діти дізналися, які права казкових героїв порушуються, а потім залюбки відповідали на запитання вікторини «Правопорушення серед казкових героїв». За допомогою віршованих рядків малеча познайомилася з такими важливими для них поняттями, як «декларація», «конвенція», «закон».

докладніше...


24.11.2014

      Ти маєш право…
      21 листопада 2014 року у відділі естетичного виховання Сумської обласної дитячої бібліотеки ім. М. Островського для учнів 2-А класу НВК № 42 відбувся музичний концерт учнів СДМШ № 4 «Ти маєш право…», присвячений Всесвітньому дню дитини.

докладніше...


20.11.2014

      Інноваційний пошук – основа розвитку бібліотек
      На виконання плану роботи управління культури і туризму, національностей та релігій Сумської обласної державної адміністрації на 2014 рік 19 листопада на базі Сумської обласної дитячої бібліотеки ім. М.Островського відбулося обласне програмно-цільове навчання, метою якого було підвищення фахового рівня бібліотечних працівників і розповсюдження кращого досвіду роботи.

докладніше...


13.11.2014

      Чародій сміху
      13 листопада весь український народ відзначає 125-річчя від дня народження відомого гумориста, нашого земляка Остапа Вишні. Народна любов до письменника була безмежною.

докладніше...


07.11.2014

      Мова моєї Вкраїни
      Кожен народ має свою рідну мову. Для нас це – українська мова, якою розмовляли наші предки. Який же тернистий шлях довелося пройти нашій мові у своєму розвитку!!! Ми зобов'язані дбати про неї, захищати, розвивати, і, головне, розмовляти.

докладніше...


30.10.2014

      Троїцький собор – архітектурна перлина Сум
Минає 100 років відтоді, як було закінчено будівництво цього дивовижного храму – Троїцького собору в Сумах. І хоча сумні події – смерть мецената будівництва Павла Івановича Харитоненка та початок Першої світової війни – завадили завершенню оздоблення собору, він вражає нас своєю витонченою красою. Переконатися в цьому можуть всі відвідувачі сайту, переглянувши відеопрезентацію «Собор святої Трійці».

докладніше...


21.10.2014

      Чарівниця-осінь
Осінь – це найяскравіша пора року, вона викликає захоплення, радість і сум одночасно.
Осінь прекрасна! Її кольори вражають своїм розмаїттям. А скільки радості приносить її краса! Скільки дарунків та різних щедрот!

докладніше...14.10.2014

      Козацькі витівки
      Напередодні Дня українського козацтва, яке відіграло вирішальну роль у становленні України як держави і історичне значення якого важко переоцінити, за давньою доброю традицією працівники Сумської обласної дитячої бібліотеки ім. М. Островського провели для учнів 6-Б класу ЗОШ № 4 розминку для розумників «Козацькі витівки».

докладніше...


07.10.2014

      Три українські дитячі книжки – у переліку найкращих книг світу
      Три українські книжки потрапили до міжнародного каталогу «The White Ravens» («Білі круки»), який є переліком найкращих дитячих книжок із понад 40 країн світу.
      Міжнародний каталог "Білі круки" (The White Ravens) – це перелік 250 найкращих дитячих книжок із понад 40 країн світу, який виходить щорічно з 1996 року. Відбір кращої дитячої літератури проводять експерти, які вибирають книги з усього світу, що надходять в Міжнародну молодіжну бібліотеку в Мюнхені. Серед критеріїв оцінки найкращих книжок – літературний стиль і дизайн, універсальність теми, новаторські художні рішення. Каталог «Білі круки» вважають одним із ключових орієнтирів у світі дитячої та підліткової літератури, який визначає світові тенденції для критиків, видавців, продавців книги.

докладніше...01.10.2014

      Ми прагнемо словом святити душі
      Упродовж багатьох років останній вересневий день є святом усіх працівників бібліотечної ниви і тих, хто пожинає її щедрі плоди, святом великої бібліотечної родини і багатомільйонної читацької аудиторії.
      Від часів сивої давнини і до третього тисячоліття бібліотека лишається одним із осередків духовності нації, зберігачем її культурних скарбів, важливою ланкою в ланцюзі історії, зв’язком між різними поколіннями.

докладніше...План
проведення Дня відкритих дверей


24.09.2014

      Юні месники Сумщини
      З роками все далі відходять від нас події Великої Вітчизняної війни, але в спогадах ми часто повертаємось до неї. Важким випробуванням для нашого народу була ця війна. Вона зветься народною, бо весь народ піднявся на боротьбу з ворогом. Не схилили голови і діти грізних сорокових років. Вони були дітьми, а воювали, як дорослі!

докладніше...


09.09.2014

      Золоті імена Сумщини
      9 вересня 2014 року у Сумській обласній дитячій бібліотеці ім. М.Островського у Пункті вільного доступу до Інтернету був проведений інтернет-огляд «Золоті імена Сумщини», метою якого було пробудження інтересу у користувачів-дітей до вивчення історичного минулого і сьогодення рідного краю, адже наша земля – самобутня і неповторна, щедра на працьовитих і творчих людей: це край поетів і героїв, трударів і митців…

докладніше...


09.09.2014

      З Україною в серці
      9 вересня 2014 року виповнилося 245 років від дня народження Івана Петровича Котляревського(1769-1838), українського письменника, поета, драматурга, зачинателя сучасної української літератури, громадського діяча.

докладніше...


01.09.2014

      Кличе вересень за парту
      В Україні день 1 вересня з давніх-давен — не просто початок осені. Для мільйонів школярів, їхніх батьків це справжнє свято – День знань. На календарі він не позначається червоним кольором, але це визначна і пам’ятна дата для кожного із нас.

докладніше...26.08.2014

      Хай буде вільна Україна, на всі віки, на всі часи
      Патріотичне виховання є могутнім стимулом у становленні маленьких громадян. Заходи, які були проведені напередодні святкування Дня Незалежності України і Дня Державного Прапора України у Сумській обласній дитячій бібліотеці ім. М. Островського, були спрямовані на виховання духовної культури користувачів-дітей, поваги до Конституції, державної символіки, формування мовної культури.

докладніше...


20.08.2014

      Яблучна фантазія
      19 серпня – яблучний Спас. Спас вважається найбільшим хліборобським святом, з яким пов’язане закінчення літа. Його ще називали святом врожаю. Кожен із селян вважав за святий обов'язок віднести до церкви на посвяту овочі, особливо яблука, фрукти, гриби, мед у стільниках, хліб — щедрі дарунки природи.

докладніше...


10.08.2014

      Душа природи чуйна і ласкава
      У рамках реалізації цільової комплексної міні-програми «Спілкуємося серцем» працівники дитячої книгозбірні провели у серпні п.р. чергову зустріч з дітьми, які знаходяться на лікуванні в Сумському обласному центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів.

докладніше...
17.07.2014

      Казкова пісочниця
      Літо – це пора відпочинку, час для всебічного оздоровлення. Особливо відпочинку та оздоровлення потребують наші школярі, які дуже старанно набували знань протягом навчального року. Тепер немає уроків, але з'явилось багато невідкладних справ. Найважливіше під час літніх канікул займатися тим, що подобається, і одержувати від цього задоволення. Але не забувати, що влітку час спливає дуже швидко, і знову прийде осінь, перше вересня і почнеться новий навчальний рік.

докладніше...


15.07.2014

      Острів Читалія на планеті «Літо»
      Прийшло літо – пора відпусток та шкільних канікул, а значить – і пора відпочинку, як дана дітлахам для зміцнення здоров`я і духовного зростання. Останніми роками бібліотеки стали місцем, де можна цікаво, корисно, а головне – весело провести своє літнє дозвілля.

докладніше...


11.07.2014

      Зміни до Основного Закону України
      Справа честі кожного громадянина взяти активну участь в обговоренні змін до Основного Закону України. Вперше за багато років влада дає такі широкі можливості для людей висловити свої думки і пропозиції, які будуть враховані у форматі оновленої Конституції нашої держави.

докладніше...


11.07.2014

      Повітря, сонце і вода – радіє літу дітвора!
      10 липня 2014 року відбулась чергова зустріч бібліотечних працівників Сумської обласної дитячої бібліотеки ім. М. Островського в рамках цільової міні-програми «Спілкуємося серцем» із дітьми, які знаходяться на лікуванні у Сумському обласному центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів.

докладніше...


10.07.2014

      Виходь у двір, пограй і книжку почитай!
      Літо. Пора розваг і відпочинку. І саме в період літнього відпочинку, період найкращого позитивного впливу на дитину Книгою перед бібліотечними працівниками постає питання: «Як організувати відпочинок, щоб дитина цілими днями не сиділа перед комп’ютером чи телевізором?». Розуміючи важливість і актуальність цієї проблеми, працівники дитячих бібліотек виходять «в люди».

докладніше...


27.06.2014

      Основний закон держави
      Є дати, які укріплюють нації, виражають дух народу, символізують його славне минуле, сьогодення й майбутнє. До їхнього числа, безумовно, відноситься і День прийняття Конституції України, який відзначається щорічно28 червня. Це одне із самих «молодих» свят сучасної України.

докладніше...


17.06.2014

      Літо. Книга. Бібліотека.
      Літні канікули надають дітям безліч вільного часу для відпочинку і розвитку. Літо – час ігор, розваг, свободи у виборі занять, поповнення витрачених сил, відновлення здоров’я. Літо – це найкраща пора, коли діти мають чудову нагоду поринути у світ літератури, познайомитися з творчістю нових для них письменників, відкрити нових героїв, пізнати світ за допомогою книги та отримати насолоду від читання.

докладніше...


05.06.2014

      Ми любимо сонце і літо
      5 червня 2014 року працівники відділів обслуговування Сумської обласної дитячої бібліотеки ім. М. Островського, в рамках цільової міні-програми «Спілкуємося серцем», провели для маленьких пацієнтів Сумського обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів бібліотечний ранок «Ми любимо сонце і літо».

докладніше...


02.06.2014

      Під бібліотечним дахом
      Міжнародний день захисту дітей – свято радості всієї дітвори і надії нас – дорослих. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань, прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край.

докладніше...


29.05.2014

     Банк бібліотечних ідей
      На виконання планів роботи управління культури і туризму, національностей та релігій Сумської обласної державної адміністрації і Сумської обласної дитячої бібліотеки імені М. Островського на 2014 рік 28 травня 2014 року в бібліотеці проведено віртуальний бібліовізит «Банк бібліотечних ідей» (за участю дитячих бібліотек області) у форматі скайп-конференції. Його метою було ознайомлення з планами дитячих бібліотек Сумщини щодо організації змістовного і корисного дозвілля користувачів-дітей з книгою, читанням і бібліотекою під час літнього відпочинку.

докладніше...


28.05.2014

     Коли народжуються мрії
      28 травня 2014 року у відділі обслуговування користувачів молодшого віку на черговому засіданні клубу сімейного читання «Тато, мама, я – читаюча сім’я» був проведений літературний салон «Коли казка знання сіє, тоді народжуються мрії».

докладніше...


23.05.2014

     А я книжечки читаю, край Сумський свій добре знаю
      Усі заходи, що були проведені протягом п’яти місяців поточного року на засіданнях гуртка «Юні краєзнавці», який працює у відділі обслуговування користувачів молодшого віку, були присвячені 75-й річниці утворення Сумської області.

докладніше...


08.05.2014

      День Матері
      Щорічно, в другу неділю травня, в Україні відзначається День Матері — найбільш зворушливе свято, адже кожен із нас від народження несе в душі єдиний неповторний образ своєї мами, яка завжди зрозуміє, пробачить, пожаліє і буде щиро леліяти свою дитину.

докладніше...


06.05.2014

      Героїчні сторінки Великої війни
      Ось і прийшов юний травень… З вітром світлим, з піснями крилатими, з небом чистим, з радістю свята Перемоги. Щороку травень кладе нам на плечі гарячі долоні сонця й наказує: «Слухайте, дивіться, запам’ятовуйте. Уважні будьте! Перед вами – Герої війни, Воїни, Рятівники Батьківщини і людства!».

докладніше...

30.04.2014

    Алкоголь – дорога в безодню

докладніше...

29.04.2014

    Весняні настрої

докладніше...

23.04.2014

    Зігріємо землю красою й любов’ю

докладніше...

18.04.2014

    Зустрічаємо великодні свята

докладніше...

03.04.2014

    І в казці музика живе

докладніше...

03.04.2014

    День дитячої книги

докладніше...

01.04.2014

    Дитяча Шевченкіана до ювілею Кобзаря

докладніше...

24.03.2014

    Творча зустріч

докладніше...

14.03.2014

    Всеукраїнський тиждень дитячого читання – 2014

докладніше...

14.03.2014

    Своє життя він присвятив народу

докладніше...

13.03.2014

    З книгою по життю

докладніше...

12.03.2014

    І лине над землею Шевченкове слово

докладніше...

04.03.2014

    «Слава Шевченка – слава України»

докладніше...

26.02.2014

    Лютий зиму завершує

докладніше...

26.02.2014

    У світі звичайних речей не буває

докладніше...

21.02.2014

    «О слово рідне, хто без тебе я?»

докладніше...

19.02.2014

    Чисте серце, світлий розум

докладніше...

17.02.2014

    Презентація та творча зустріч «Здорове життя – успіх буття!»

докладніше...

14.02.2014

    Рани Афгану

докладніше...

10.02.2014

    «…І стежечка, де ти ходила, колючим терном поросла…»

докладніше...

24.01.2014

    Книжковий фрімаркет – а ви знаєте що це таке?

докладніше...

23.01.2014

    «Здорове життя – успіх буття!»

докладніше...

22.01.2014

    Віртуальний фотоконкурс «Мap-Ukraine Шевченкіана»

докладніше...

22.01.2014

    Нам треба берегти свою країну,Соборну і єдину Україну

докладніше...

22.01.2014

    Козацькому роду нема переводу

докладніше...

21.01.2014

    І кожне слово його про Україну

докладніше...

10.01.2014

    Святкує область ювілей

докладніше...

10.01.2014

   Звичаї – скарб українського народу

докладніше...

Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

Сторіччя Української революції
1917-1921 рр.


Скарб Ярослава Мудрого

Сумщина олімпійська

Україна та українці

Краєзнавчий атлас Сумщини

Благодійні акції
Анализ веб сайтов