Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu14
Menu3
Menu3

Україна та українці


Надзвичайна Україна

  • Український гімн складається всього з шести рядків, а не чотирьох куплетів і двох приспівів.
  • Українська мова зайняла друге місце в світі по мелодійності після італійської. Також її визнали третьою найкрасивішою мовою в світі по таких критеріях, як фонетика, лексика, фразеологія після французької і персидської мов на мовному конкурсі, який відбувся в Парижі в 1934 році.
  • Пам’ятники відомому українському поетові Тарасу Шевченку встановлені в 1200 місцях по всьому світові.
  • Найбільшим багатством української нації є її чорнозем. Еталон чорнозему, який зберігається в музеї Парижа, взятий саме на Правобережній Україні.
  • Одна з найбільших пустель Європи знаходиться саме в Україні. Олешківські піски знаходяться у Цюрупінському районі, за 30 км на схід від м. Херсон. Дніпровські піски існували здавна, але Олешківська пустеля у нинішньому своєму вигляді з’явилася порівняно нещодавно: через випасання величезних отар овець у ХІХ ст., які знищили траву, звільнилися піски, а вітрова ерозія дала їм можливість розширюватися. В пустелі на глибині 300-400 м існує прісне підземне озеро з дуже смачною водою. Проте науковці дослідили, що масштабно добувати звідси воду не можна, оскільки рівень води може знизитись, і ліси, які насаджені довкола пустелі, не зможуть стримувати піски. До найближчого населеного пункту – близько 7 км. Фауна представлена близько 1 тис. видів комах, 5 видами плазунів, десятками видів птахів. Тут є і дикі кабани, і вовки, і фазани. Але найцікавіше те, що тут мешкає найбільша популяція тушканчика-емуранчика.


Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

Сторіччя Української революції
1917-1921 рр.


Ярослав Мудрий - князь київський

Сумщина олімпійська

Краєзнавчий атлас Сумщини

Благодійні акції
Анализ веб сайтов