Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu14
Menu3
Menu3

Україна та українці


Унікальні винаходи українців

Фотографія атома

Дослідники з Харківського інституту зробили сенсаційне відкриття – сфотографували атом. Перші детальні зображення атомів показують різні види хмар електронів, які оточують вуглецевий атом. Для отримання знімків вчені використовували електронний мікроскоп, що фіксує випромінювання і поля. Фізики послідовно розмістили десятки атомів вуглецю у вакуумній камері і пропустили через них електричний розряд в 425 вольт. Випромінювання останнього атома в ланцюжку на фосфорний екран дозволило отримати зображення хмари електронів навколо ядра.

Переклад книг про Гаррі Потерра

Сьомий роман "Гаррі Поттер і смертельні реліквії" про хлопчика-чарівника першими переклали саме українською мовою. Його опублікували 21 липня 2007 року у Лондоні. Українською мовою роман перекладений Віктором Морозовим (за редакцією Олекси Негребецького та Івана Малковича) і опублікований видавництвом "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА" 25 вересня 2007 року – раніше за всі інші перекладені версії книги.

Експорт соняшникової олії

Останні десять років Україна – номер один з експорту соняшникової олії. Україна постачає соняшникову олію в 109 країн світу. Наша продукція становить 60% світового експорту.

Найглибша станція метро у світі

Станція метро "Арсенальна" у Києві – найглибша у світі. Вона споруджена на глибині 105 метрів. Настільки глибоку станцію довелося збудувати через складний рельєф поблизу Дніпра. У світі існує всього три станції метро, які збудовані на глибині понад сто метрів.

Перша Конституція

Першу у світі Конституцію сучасного вигляду написав українець Пилип Орлик у 1710 році. У день свого обрання гетьманом він представив козацькій раді "Пакти і Конституції прав та вольностей Війська Запорізького". Цей документ став договором між новообраним гетьманом, козаками та всім українським народом.

Гасова лампа

Львівські аптекарі Ігнатій Лукасевич і Ян Зех у 1853 році в аптеці "Під золотою зіркою" створили першу гасову лампу. Одночасно з лампою був винайдений і новий спосіб отримання гасу шляхом дистиляції і очищення нафти. Того ж року у львівському шпиталі була проведена перша хірургічна операція при освітленні гасовою лампою. Згодом гасова лампа була представлена на міжнародній виставці в Мюнхені, де винахід був відзначений спеціальною грамотою.

Найдовший музичний інструмент

Український духовий інструмент "Трембіта" – найдовший музичний духовий інструмент у світі. Довжина його досягає трьох метрів. У вузький кінець трембіти вставляється дерев'яний, роговий або металевий мундштук. Висота звукового ряду трембіти залежить від її величини. Трембіта поширена у східній частині українських Карпат, зокрема на Гуцульщині.

Літакобудування

Українське конструкторське бюро імені Антонова, розробило літак із найбільшою у світі вантажопідйомністю – АН-225 "Мрія". Спочатку він проектувався для транспортування космічних кораблів. Наразі "Мрія" виконує комерційні вантажні перевезення.

Виробництво меду

Україна посідає перше місце в Європі з виробництва меду та п’яте у світі. В світовому рейтингу наша країна поступається Китаю, Індії, Аргентині та США. Перший рамковий вулик винайдено в Україні у 1814 р. Петром Прокоповичем. Чисельність бджолосімей в Україні становить майже 3 мільйони.

Вищі навчальні заклади

"Острозька академія" – перший вищий навчальний заклад у Східній Європі. Це найстарша українська науково-освітня установа, заснована у 1576 році князем Василем-Костянтином Острозьким.


Повітряна куля

Перша у світі повітряна куля з автоматичним пальником на рідкому пальному для підігріву повітря у балоні була запущена у Львові у 1784 році. Це сталося усього через дев’ять місяців після польоту кулі братів Монгольф’є, пальним для якої служила солома.Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

Сторіччя Української революції
1917-1921 рр.


Ярослав Мудрий - князь київський

Сумщина олімпійська

Краєзнавчий атлас Сумщини

Благодійні акції
Анализ веб сайтов