Сумська обласна бібліотека для дітей

Конкурси, проєкти

Конкурси, проєкти

2024


10.04.2024

Пропонуємо переглянути збірку творчих робіт учасників конкурсу “Майбутнє планети у наших руках”


29.03.2024

МАЙБУТНЄ ПЛАНЕТИ У НАШИХ РУКАХ

З 25 лютого по 28 березня серед юних користувачів бібліотек територіальних громад Сумщини за підтримки Управління культури Департаменту культури, туризму та релігій Сумської обласної державної адміністрації проводися обласний тур ІІІ Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Майбутнє планети у наших руках», мета якого – привернення уваги до проблеми знищення природи України в результаті війни та виховання у дітей бережливого ставлення до природи й навколишнього середовища.

85 талановитих дітей Сумщини долучилися до участі в ньому. До обласного журі надійшло 47 робіт, які розкривають авторське бачення екологічної ситуації в Україні. Відрадно, що всі учасники розуміють те, що сьогодні більше, ніж будь-коли, надзвичайно важливим є збереження життя на Землі, відновлення і збереження навколишнього середовища, що постраждало від наслідків війни тощо.

На базі Сумської обласної бібліотеки для дітей було підбито підсумки Конкурсу. Члени обласного журі у складі голови Сумської обласної організації Національної спілки художників України Івана Гапоченка (голова журі), члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України та Національної спілки художників України, викладача-методиста Сумського фахового коледжу мистецтв і культури ім. Д.С.Бортнянського факультету «Образотворче мистецтво декоративне мистецтво, реставрація» Юлії АЛЕЩЕНКО, керівника Сумської обласної бібліотеки для дітей Лілії ТОГОБІЦЬКОЇ, провідних фахівців обласної бібліотеки для дітей Наталії НАГОРНОЇ та Ольги ЛИТВИНЕНКО знайомились з надісланими яскравими, тематично актуальними, автентичними за ідеєю й художнім втіленням творчими роботами дітей та обирали переможців.

Ними стали:

у віковійкатегорії дошкільники та учні 1-4 класів

  • Марія Возна (Сумська обласна бібліотека для дітей)
  • Тетяна Харькова (Центральна міська бібліотека для дітей КЗ «Шосткинська публічна бібліотека»)
  • Каріна Оніщенко (Центральна міська бібліотека для дітей м. Ромни)

у віковійкатегорії 5-8 класи

  • Вероніка Меркулова (Центральна міська бібліотека для дітей м. Ромни)
  • Катерина Котько (Центральна міська бібліотека для дітей м. Ромни)
  • Марія Лиско (Свеська селищна публічна бібліотека)

у віковій категорії 9-11 класи

  • Катерина Жогло (Центральна міська бібліотека для дітей м. Ромни)
  • Віталій Сургуч (Тернівська дитяча бібліотека-філія КЗ «Недригайлівська публічна бібліотека»)
  • Вікторія Ганношенко (Центральна бібліотека-філія КЗ «Центр культури, дозвіллі та спорту» Попівської сільської ради).

Вітаємо переможців і бажаємо їм подальших успіхів!

Дякуємо і дітям, і бібліотекам – всім, хто долучився до участі в Конкурсі, за небайдужість до проблем екології і майбутнього нашої планети Земля!


28.03.2024

МАЙБУТНЄ ПЛАНЕТИ У НАШИХ РУКАХ

З лютого по березень на Сумщині проводився обласний тур ІІІ Всеукраїнського екологічного конкурсу дитячого малюнка «Майбутнє планети у наших руках», мета якого – привернення уваги до проблеми знищення природи України в результаті війни та виховання у дітей бережливого ставлення до природи та навколишнього середовища. Організаторами Конкурсу є Національна бібліотека України для дітей, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, Державна екологічна інспекція України.

Юні користувачі бібліотек територіальних громад Сумщини надіслали до обласного журі Конкурсу 47 творчих робіт, які розкривають авторське бачення екологічної ситуації в Україні.

28 березня 2024 року в Сумській обласній бібліотеці для дітей було підбито підсумки Конкурсу. У складі обласного журі працювали голова Сумської обласної організації Національної спілки художників України Іван ГАПОЧЕНКО (голова обласного журі), українська художниця, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України та Національної спілки художників України, викладач вищої категорії, викладач-методист Сумського фахового коледжу мистецтв і культури ім.Д.С.Бортнянського факультету «Образотворче мистецтво декоративне мистецтво, реставрація» Юлія АЛЕЩЕНКО, керівник Сумської обласної бібліотеки для дітей Лілія ТОГОБІЦЬКА, провідні фахівці обласної бібліотеки для дітей Наталія НАГОРНА та Ольга ЛИТВИНЕНКО. Переможці визначені! Тримаємо інтригу до завтра.


23.02.2024

Детальніше про умови участі читайте у Положенні конкурсу за посиланням http://surl.li/qudox

21.02.2024

02.02.2024

ПОЛОЖЕННЯ
про обласний тур Всеукраїнського конкурсу малюнків
«Іссик-Куль – колискова моя: природа у творчості Чингіза Айтматова»
до 95-річчя від дня народження киргизького письменника
Чингіза Айтматова

2023
ПОЛОЖЕННЯ
про обласний тур Всеукраїнського конкурсу
«Лідер читання – 2023»


ПОЛОЖЕННЯ
про Всеукраїнський конкурс дитячого малюнку
«Вільнюсу — 700»
з нагоди відзначення 700-річчя столиці Литовської Республіки


ПЕРЕМОЖЦІ
ІІ Всеукраїнського онлайн-конкурсу із правового просвітництва
«Конституція для всіх: і великих, і малих»

    27 червня 2023 року в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ» відбулася пресконференція на тему: «Підсумки ІІ Всеукраїнського конкурсу з правового просвітництва «Конституція для всіх: і великих, і малих», під час якої були оприлюднені результати й оголошені переможці! Організували подію Національна бібліотека України для дітей та ГО «Асоціація розвитку суддівського самоврядування України».
     До участі долучилися Алла Гордієнко – в.о. генерального директора Національної бібліотеки України для дітей; Володимир Кравчук – суддя Верховного Суду, автор Всеукраїнського правоосвітнього руху «Конституція для всіх»; Ірина Шаганян – координатор Всеукраїнського правоосвітнього руху «Конституція для всіх»; Тетяна Репеде – голова правління Благодійного фонду «Здорове дитинство без меж», модератор; Тетяна Єрмак – директор НВК 157 (м. Київ).
     Конкурс об’єднав майже 3000 учасників-дітей молодшого та середнього шкільного віку від 6 до 12 років, які створили і надіслали колективні відеоролики-презентації.
     Всього на розгляд журі було представлено 365 відеороликів, в яких колективи дітей декламують статті з книжки «Конституція для всіх: і великих, і малих».
     Переможців оголошено! Приємна і святкова новина для бібліотечної спільноти Сумщини.
     CУМСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ДІТЕЙ увійшла до списку переможців у номінації «Вибір журі» і Топ-20, визначених НБУ для дітей.
     ВЕЛИКОБУБНІВСЬКА СІЛЬСЬКА БІБЛІОТЕКА-ФІЛІЯ отримала Спеціальну відзнаку журі у номінації «Креатив».
     ВІТАЄМО всіх наших юних учасників і фахівців бібліотек з долученням до Всеукраїнського правоосвітнього руху “Конституція для всіх: і великих, і малих”. Вітаємо наших юних читайликів, правознавців і розумників та бібліотечну спільноту Сумщини з Днем Конституції України. І пропонуємо усім до перегляду роботи переможців:
     Cумська обласна бібліотека для дітей


ПОЛОЖЕННЯ
про ІІ Всеукраїнський екологічний конкурс дитячого малюнка
«Майбутнє планети у наших руках»


2022

УВАГА! КОНКУРС! Вперше у 2022 році! Усім, кому небайдуже майбутнє планети! Намалюй плакат та долучись до Всеукраїнського конкурсу плакатів до Всесвітнього дня Землі «Майбутнє планети у наших руках!». З умовами проведення конкурсу можна познайомитися за посиланням…
      ВІЗЬМИ УЧАСТЬ У КОНКУРСІ — ПІДТРИМАЙ ПЛАНЕТУ!