Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu3
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu5
Menu14
Menu3
Menu8

Новини


20.01.2017

Соборність України

Вийшли люди на майдан Софії,
Де колись лунала княжа слава
Хтось сказав: "Сповнились ваші мрії!
Україна вільна вже Держава!"
Хтось сказав, і всі почули люди,
З Києва аж по самі Карпати:
"Україна є, була і буде!
Вже її нікому не здолати!"

Леся Храплива

Майже сто років тому сталася дуже важлива подія для всього українського народу, для всієї української землі. Споконвічною мрією українців було об?єднання частин України в одну державу. І ось 22 січня 1919 року злилися століттями відірвані одна від одної частини єдиної України.

Напередодні цієї видатної події в історії української держави для користувачів Сумської обласної бібліотеки для дітей, учнів 2-А класу ССШ №2, було проведено інформаційну бесіду «Нам треба берегти свою країну – Соборну і єдину Україну».

Що таке соборність, злука, чому було розділено один народ і чому так довго довелося чекати об?єднання, на всі ці питання діти знаходили відповідь разом з бібліотекарем. Під час проведення заходу діти утворили «живий ланцюжок», згадавши велику подію єдності українського народу, коли 21 січня 1990 року тисячі українців взялись за руки і зробили «живий ланцюг» від Києва до Львова на згадку про проголошення Акту Злуки. А ще всі зацікавлено переглянули презентацію «Це моя Україна», заспівали гімн, познайомились з представленою на книжковій полиці «Наша незалежна українська держава» літературою.

На завершення заходу діти разом прочитали оповідання Оксани Давидової «У пошуках коштовного скарбу», в якому звучать заповідні слова «Наш найдорожчий скарб це – рідна земля і свобода».

Image 2 LightBox Text to accompany first lightbox image


Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

2017 - Рік Української революції
1917-1921 рр.


Скарб Ярослава Мудрого

Україна та українці

Благодійні акції
Анализ веб сайтов