Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu3
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu5
Menu14
Menu3
Menu8

Новини


24.04.2015

Гудуть жорстокі дзвони квітня

За днями дні минув повільно рік,
За днями дні – і другого немає.
Нехай же лихо наше проминає
І в світі не повториться повік.

Хай стане мир найміцнішим стократ,
Хай над землею чисте небо буде,
Чорнобиль – попередження, набат,
Його уроків людство не забуде.

      26 квітня 1986 року сталася найбільша техногенна аварія в історії людства - вибухнув четвертий реактор Чорнобильської АЕС, застогнала земля… Горів 4-й енергоблок.
      Ту мирну весняну українську ніч на берегах Прип’яті люди ніколи не забудуть. Кінець квітня був напрочуд теплим. Ця ніч була найтихішою і найтеплішою. Проте в ту саму ніч з 25-го на 26 квітня відлік часу став далеко не мирним. О першій годині 23 хв., коли всі спали безтурботним сном, над четвертим реактором Чорнобильської атомної електростанції несподівано спалахнуло велетенське полум’я. Здригнулася земля. Стався вибух.
      Все далі й далі відходять від нас та страшна весна 1986 року. Та не стираються з пам’яті ті події. Вже багато з тих, хто був справжнім ліквідатором Чорнобильської аварії, пішли з життя. А ще ті, що живуть на забруднених територіях. По скількох долях пройшлася чорним смерчем радіоактивна хмара!
      До Дня Чорнобильської трагедії в Сумській обласній бібліотеці для дітей ім. М. Островського було проведено ряд заходів. У відділі обслуговування учнів 5-9 класів була проведена година пам’яті «Плач мертвої зони». Учні 8-А класу ЗОШ №4 переглянули слайд-презентацію та документальне відео, що було гарним доповненням до розповіді бібліотекарів. Діти дізналися про події 1986 року та про заходи безпеки на випадок радіаційної аварії. Крім того у відділі розгорнуто виставки до цієї події: «Попіл людського смутку в серцях наших навіки» та «Чорнобиль не має минулого часу».Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

2017 - Рік Української революції
1917-1921 рр.


Скарб Ярослава Мудрого

Україна та українці

Благодійні акції
Анализ веб сайтов